ابلاغ تا وصول حق عضویت سالیانه واحدهای صنفی سامانه محور شد

ابلاغ تا وصول حق عضویت سالیانه واحدهای صنفی سامانه محور شد نیو باکس: به گزارش نیو باکس، اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای اعلام نمود که ابلاغ تا وصول حق عضویت سالیانه واحدهای صنفی سامانه محور شده است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر اتاق اصناف ایران در اطلاعیه ای خطاب به واحدهای صنفی، اتحادیه ها و اتاق های اصناف سراسر کشور اعلام نمود که ابلاغ تا وصول «حق عضویت سالیانه واحدهای صنفی» سامانه محور شده است.
بر اساس این اطلاعیه، هیأت رئیسه اتاق اصناف ایران با استناد به مواد ۲۸ و ۳۱ قانون نظام صنفی و با برگزاری جلسات و رایزنی های مختلف با وزارت صمت، توانست یکی از مطالبات مهم اتحادیه های صنفی در جهت شفاف سازی بدهی های مالی واحدهای صنفی را به سر انجام رساند و گامی دیگر در جهت گذر از شیوه های سنتی با هزینه های بالا، به سمت مدرنیته و نوگرایی خدمات تشکل های صنفی بر دارد.
لذا با همکاری دبیرخانه هیأت عالی نظارت از این پس، فرآیند ابلاغ تا وصول حق عضویت سالیانه واحدهای صنفی سامانه محور خواهد بود و سرویس مذکور در سامانه نوین اصناف، وارد فاز اجرایی شده است.
همچنین به اطلاع می رساند: «عدم بدهی حق عضویت سالیانه واحدهای صنفی» از پارامترهای مورد توجه در استعلامات و اعتبارسنجی سایر دستگاه ها خواهد بود.
مطابق با ابلاغیه اتاق اصناف ایران – مبتنی بر مصوبات کمیسیون نظارت- اتحادیه ها ضروری است مبادرت به ثبت حق عضویت سالیانه رسته های زیر پوشش (از سال ۱۳۹۰ به بعد) کنند.
لازم به ذکر است، کمیسیون های نظارت هم مبادرت به مشاهده، تطبیق مبالغ با مصوبات و تأیید / ویرایش حق عضویت سالیانه خواهند کرد.
پس از تأیید حق عضویت، کاربر اتحادیه ضروری است بدهی سنواتی که فرد صنفی پرداخت نکرده است را با انتخاب گزینه «سال ها» ثبت کند. بعد از آن، تمامی فرایندهای ابلاغ و وصول به صورت سیستمی صورت خواهد گرفت.
اتاق اصناف ایران، ضمن تأیید قانون مداری اکثریت قریب به اتفاق واحدهای صنفی، این اقدام را گامی در جهت تسهیل فرایندهای اجرایی و نوین سازی ساختار تشکل های صنفی می داند.

1402/08/25
14:23:00
5.0 / 5
427
تگهای خبر: خدمات , دستگاه , سرویس , هزینه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه