روی خوش هند به خریداران جهانی برنج

روی خوش هند به خریداران جهانی برنج نیو باکس: طبق اعلام برخی افراد آگاه، بزرگترین صادرکننده برنج جهان، ممکنست محدودیت های صادرات تعدادی از گونه ها را کم کند تا پیش از ورود محصول جدید به بازار در ماه اکتبر، از مازاد عرضه در کشور پیشگیری کند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، افرادی که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند که دولت هند درحال بررسی اجازه دادن به محموله های برنج سفید است. آنها گفتند که مقامات همین طور ممکنست مالیات ۲۰ درصدی بر صادرات برنج نیم پز و خشک شده را لغو کنند و بجای آن، مالیات ثابتی را برای جلوگیری از کاهش صورتحساب محموله ها اعمال کنند.
چنین حرکتی می تواند بعد از اقدام هند برای شروع محدود کردن فروش انواع کلیدی از سال ۲۰۲۳، به کاهش قیمت برنج آسیایی کمک نماید که در ژانویه به بالاترین حد در بیش از ۱۵ سال قبل رسید. این خبر خوبی برای تعدادی از کشورهای آفریقای غربی و خاورمیانه خواهد بود که برای بیشتر نیازهای خود به مواد غذایی به کشور آسیای جنوبی متکی هستند.
برمبنای داده های دولتی این کشور، مجموع صادرات برنج هند در دو ماه اول سال مالی که از اول آوریل شروع شد، ۲۱ درصد نسبت به سال قبل کم شد و به ۲.۹ میلیون تن رسید. برنج غیر باسماتی در زمان مشابه ۳۲ درصد کم شد و به ۱.۹۳ میلیون تن رسید.
بلومبرگ گزارش کرد که سطح زیرکشت تا هشتم جولای به ۶ میلیون هکتار رسیده است که ۱۹ درصد نسبت به سال قبل بالا رفته است.1403/04/19
14:49:03
5.0 / 5
121
تگهای خبر: بازار , خرید , صادرات , فروش
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه