ریزش قیمت طلا به دنبال هجوم فروشندگان به بازار

ریزش قیمت طلا به دنبال هجوم فروشندگان به بازار به گزارش نیو باكس نگرانیها نسبت به كافی نبودن موج تدابیر محرك مالی بانك های مركزی جهان سبب شد قیمت طلا و سایر فلزات پرارزش در معاملات روز دوشنبه با ریزش سنگین روبرو شود.به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، طلا كه هفته گذشته بزرگترین كاهش هفتگی در چهار دهه اخیر را تجربه كرد، رشدی كه در ابتدای معاملات بازار آسیا داشت را از دست داد و با تشدید نگرانیها با وجود اقدامات مالی اضطراری بانك مركزی آمریكا، به پایین ۱۵۰۰ دلار در هر اونس سقوط كرد.

بازار طلا بین تقاضا برای دارایی امن و هجوم برای فروش و تهیه نقدینگی برای جبران ضرر در بازارهای دیگر گرفتار شده است. در حالیكه فروشندگان خرد از سنگاپور تا انگلیس شاهد افزایش تقاضا برای فلزات پرارزش بوده اند اما طبق آمار بلومبرگ، صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله در بورس روز جمعه با بزرگترین خروج روزانه سرمایه از سال ۲۰۱۶ به این طرف روبرو شدند.

كارلو آلبرتو دی كاسا، تحلیلگر شركت اكتیو تریدز در اینباره اظهار داشت: ما در سناریویی هستیم كه تحت آن سرمایه گذاران هر چیزی كه می توانند را به فروش می رسانند.

هر اونس طلا برای تحویل فوری حداكثر ۴.۲ درصد سقوط كرد و به ۱۴۶۵ دلار و ۴۰ سنت رسید. این فلز هفته گذشته ۸.۶ درصد سقوط قیمت داشت كه بزرگترین كاهش هفتگی از سال ۱۹۸۳ بود.

بانك مركزی آمریكا با هدف كاستن از تنشها در بازارهای مالی، روز یكشنبه نرخهای بهره را برای بار دوم در ماه میلادی جاری به صورت اضطراری كم كرد و اعلام نمود برنامه خرید اوراق قرضه حداقل به ارزش ۷۰۰ میلیارد دلار را در هفته های آینده آغاز خواهد نمود. سایر بانك های مركزی جهان هم اقدامات محرك مالی را برای مقابله با بحران ویروس كرونا تشدید كرده اند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی كالا در ساكسو بانك اظهار نمود: سیگنالی كه بازار سهام مخابره می كند نشان داده است كه تسهیل سیاست پولی علاج كار نیست. با این وجود طلا با عنایت به تأثیر تورمی سیاستهای مالی دولتهای جهان احیانا بالاتر خواهد رفت.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۱۴ درصد كاهش، به ۱۲ دلار و ۶۱ سنت رسید كه پایینترین قیمت از سال ۲۰۰۹ بود.

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۲۶ درصد كاهش به ۵۶۴ دلار رسید كه پایینترین قیمت از سال ۲۰۰۲ بود.

هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با ۱۰ درصد كاهش، به ۱۶۲۶ دلار و ۵۳ سنت رسید كه پایینترین قیمت از سپتامبر بود.
1398/12/26
21:44:42
5.0 / 5
3719
تگهای خبر: بازار , بانك , تورم , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه