یك فعال اقتصادی مطرح كرد:

از صادركنندگان حمایت شود

از صادركنندگان حمایت شود نیو باكس: یك فعال اقتصادی می گوید در صورتیكه در كنار پشتیبانی از كسب و كارها؛ تولیدكنندگان و صادركنندگان فراموش شوند، در ماه های آینده، بعضی از آنها توان تداوم فعالیت نخواهند داشت.


مهدی علیپور در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با وجود تمام كوشش های صورت گرفته، امروز بخش قابل توجهی از ظرفیت مرزهای مشترك فعال نیست. برای مثال در كشورهای جنوبی، عملا امكان صادرات محصولات غذایی به قطر وجود ندارد، امارات متحده عربی لنج های ایرانی را متوقف كرده و در عمان نیز به شكلی محدود و با رصد شرایط بهداشتی صادرات انجام می شود.
بگفته وی، در مرزهای زمینی نیز امروز برخی كشورها مرزها را بسته اند و برخی دیگر شرایط دشواری برای صادرات به وجود آورده اند و این مسئله روزگار صادركنندگان را سخت كرده است.
عضو سابق اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینكه در سیاست های حمایتی نباید تولیدكنندگان را فراموش كرد، اظهار داشت: اگر در كسب و كارهای كوچك ما از چند نفر كارگر صحبت می نماییم، در خطوط تولید ۵۰۰ كارگر مشغول به كار هستند و وقتی تولیدكننده یا صادركننده نتواند محصول خودرا بفروشد، قاعدتا توان مالی لازم برای عمل به تعهدات خود به كارگرانش را نیز نخواهد داشت. در این بین برخی تولیدكنندگان تلاش می كنند، با زیان روی پای خود بایستند اما اگر این مساله نیز ممكن نشود، تعدیل نیرو مطرح می شود كه از سویی بیكاری را بالا خواهد برد و از طرف دیگر برای دولت هزینه دارد.
این صادركننده افزود: در روند صادرات نیز تنها صادركننده كالا مطرح نیست. حمل و نقل جاده ای و دریایی، صاحبان كامیون و لنج، صاحبان جرثقیل و چند صنف دیگر در این عرصه مشغول به كار هستند كه شرایط فعلی بر معیشت تمامی آنها اثر گذاشته است.
علیپور با اشاره به اینكه در شرایط فعلی، اولین درخواست صادركنندگان از دولت زمان دادن به آنها در تسویه برخی بدهی ها است، اظهار نمود: اگر دولت یك مهلت سه ماهه برای تسویه مالیات، بیمه و تسهیلات بانكی برقرار كند، اساسا به ما صادركنندگان كمك مهمی خواهد شد. بحث ما بخشیدن این بدهی ها نیست كه برای دولت بار مالی به وجود آورد، بلكه یك زمان چند ماهه می تواند كمك نماید تا این بخش ها نیز بتوانند از این شرایط سخت عبور كنند.
به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، دولت دو روز قبل در برنامه ریزی جدید، برای برخی كسب و كارها كه در روزهای شیوع كرونا، با زیان مواجه شدند؛ تسهیلاتی در حوزه های بانكی، مالیاتی و تامین اجتماعی برقرار كرد.1398/12/27
19:48:53
5.0 / 5
3490
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه