معاون گمرك ایران خبر داد

ترخیص ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور و ۱۰۰۰ دستگاه كمك تنفسی

ترخیص ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور و ۱۰۰۰ دستگاه كمك تنفسی نیو باكس: معاون فنی گمرك ایران، از ورود بیش از 15 میلیون عدد ماسك سه لایه و N95 طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، 28 و 29 اسفندماه به كشور آگاهی داد.


به گزارش نیو باكس به نقل از گمرك ایران، مهرداد جمال ارونقی اظهار داشت: علاوه بر محموله هایی كه قبل از این اطلاع رسانی شد، محموله ماسك سه لایه به تعداد ۴ میلیون عدد روز چهارشنبه ۲۸ اسفندماه از كشور چین به طریق هوایی وارد فرودگاه امام خمینی (ره) و محموله بزرگ بعدی ماسك سه لایه به تعداد ۱۱ میلیون عدد و ۷۰۰ هزار ماسك N۹۵ روز پنجشنبه وارد كشور خواهد شد.
شایان ذكر است به همراه این محموله های عظیم، ۱۰ دستگاه تولید ماسك نیز در آستانه ورود به كشور است كه ظرفیت تولید هر دستگاه، ۱۲۰ هزار ماسك در روز می باشد.
این مقام مسئول اضافه كرد: گمرك فرودگاه امام خمینی (ره) به صورت شبانه روزی نسبت به انجام تشریفات گمركی كالاهای مذكور اقدام نموده و مقرر گردیده كالاهای مذكور با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی و نظارت گمرك مزبور به صورت حمل یكسره در اختیار مراجع ذیربط قرار گیرد.
معاون گمرك ایران همین طور از ترخیص ۱۰۰ دستگاه ونتیلاتور تنفسی طی شب گذشته از گمرك فرودگاه امام خمینی (ره) آگاهی داد. بنابر اعلام ارونقی، علاوه بر ۱۰۰۰ دستگاه كمك تنفسی ترخیص شده از گمرك قزوین، الان محموله دیگری طی ۶ فقره اظهارنامه مشتمل بر ۱۰۰۰ دستگاه كمك تنفسی و ماسك های مربوطه كه برای بیماران كرونایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد و امروز بامداد به گمرك بندر انزلی اظهار شده درانتها تشریفات ترخیص قرار گرفته كه این محموله ظرف یوم جاری ترخیص می گردد.
ارونقی اضافه كرد: تشریفات بیش از ۱۰۰ هزار ماسك مخصوص لارنژیال پزشكی نیز با هماهنگی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی در گمرك شهید رجائی بندرعباس در حال انجام می باشد كه نسبت به ترخیص این تعداد ماسك نیز بوسیله گمرك مذكور ظرف یوم جاری اقدام خواهد شد.


منبع:

1398/12/28
21:27:57
5.0 / 5
3582
تگهای خبر: تولید , دستگاه , كالا , گمرك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه