سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت:

بزودی روزانه ۴۰ هزار لباس پزشكی تولید می نماییم

بزودی روزانه ۴۰ هزار لباس پزشكی تولید می نماییم به گزارش نیو باكس سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اظهار داشت: هم زمان با بیان نیاز وزارت بهداشت در مورد لزوم تولید و تأمین اقلام بهداشتی برای مقابله با شیوع ویروس كرونا، این وزارتخانه در گام نخست همه ظرفیت های صنعتی كشور در این بخش را مورد بررسی قرار داد و ظرفیت بسیار مناسبی در دوخت ماسك و تولید لباس های پروتكشن با قابلیت محافظت بالا و مورد تایید سازمان غذا و دارو فعال گشته است.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایسنا، مهدی صادقی نیاركی در حاشیه بازدید از یك شركت تولیدی لباس پزشكی و ماسك در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: با پیگیری انجام شده و اعلام همكاری مناسب بخش های مختلف صنعتی و صنفی كشور، ظرفیت های موجود كاملاً فعال شده و شاهد آن هستیم كه در واحدهای عضو اتحادیه تولیدكنندگان و صادركنندگان نساجی و پوشاك كشور كه عمدتاً برندهای معتبر كشور به حساب می آیند، امكان تولید ۴۰ هزار دست لباس پزشكی در حال مهیا شدن است.
وی تصریح كرد: تولیدات این واحدها دارای كیفیت بسیار مناسب و محصولات آنها صادرات محور است؛ بنابراین وزارت صنعت، معدن و تجارت از این واحدها درخواست كرده تمام توان خویش را بسیج كنند و انصافاً هر یك از این واحدها هم با جدیت و با تمام ظرفیت خود پای كار آمده اند.
صادقی نیاركی افزود: برای پیگیری مسائل در رابطه با این حوزه، یك ستاد متمركزی در وزارت صنعت، معدن و تجارت تشكیل شده و همینطور پارچه كوت شده با پلی اتیلن كه نقش حفاظتی برای كادر درمانی دارد از یك مرجع واحد در اختیار كارگاه های مربوطه قرار می گیرد و تولیدات نهایی به وزارت بهداشت و درمان تحویل داده می شود.
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سرپرست معاونت امور صنایع این وزارتخانه خاطرنشان كرد: گام بزرگی در این بخش برداشته شده و با عنایت به قیمت تمام شده این محصولات شاهد می باشیم كه این واحدها دنبال درآمدزایی خاص و یا منفعت اقتصادی از این بخش نیستند و صرفاً دستمزد كارگران را كه در انتها سال و در روزهای تعطیل در این واحدها مشغول به كار هستند را مورد توجه قرار داده اند.
صادقی نیاركی افزود: در مجموع یك سازماندهی مناسب در این بخش به وجود آمده و تولید مواد اولیه، تولید كالاهای واسطه ای و محصول نهایی جهت تحویل به وزارت بهداشت، روند اصولی به خود گرفته و با عنایت به هماهنگی انجام شده با سازمان غذا و دارو، همه تلاش ما بر این محور است این كالاها در اسرع وقت تولید و تأمین شوند.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت اعلام نمود: نخستین قرارداد تولید لباس پزشكی با این روش به تعداد ۱۵ هزار عدد در روز منعقد شده و مقدمات تولید روزانه ۴۰ هزار عدد در حال آماده سازی است.
صادقی نیاركی اظهار داشت: الان تولیدات صنعتی ماسك در سطح كشور به صورت روزانه بیشتر از ۷۰۰ هزار عدد است و با فعال سازی ظرفیت های مشابه با همین واحدها در كارگاه های صنفی كشور و در سطح استان ها، تولیدات این بخش به رقم قابل توجهی در روز ارتقا می یابد.
وی افزود: در همین یك واحد تولیدی به صورت متوسط در روز برای تولید ۴۰۰ هزار عدد ماسك، برش شده و به واحدهای مختلف جهت دوخت ارسال می شود.
سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صمت خاطرنشان كرد: در بخش ساخت ماشین آلات هم گروه های ویژه ای را فعال كردیم و بعنوان نمونه اخیراً دو ماشین در استان اصفهان وارد چرخه تولید شدند و قرارداد ساخت چند ماشین دیگر هم منعقد شده و حداكثر تا سه هفته آینده بعد از تكمیل تحویل واحدهای بهره بردار می شود.1398/12/28
23:19:58
5.0 / 5
3502
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه