معاون وزیر صمت:

پیش نویس برنامه جهش تولید تا 20 فروردین ارائه می شود

پیش نویس برنامه جهش تولید تا 20 فروردین ارائه می شود نیو باكس: معاون طرح و برنامه وزیر صمت با اشاره به جایگاه ویژه فناوری و شركت های دانش بنیان در تحقق شعار سال، تحریك تقاضا و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها را نگاه اصلی در وزارت صمت دانست.به گزارش نیو باكس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی درباب برنامه ریزی های انجام شده برای تحقق جهش تولید بیان كرد: موضوع جهش تولید موضوعی است كه پس از رونق تولید و در امتداد آن قرار می گیرد و این مساله در اولویت جلسه شورای معاونان نیز قرار گرفت.
وی افزود: بعد از مراحلی مانند ركود، حفظ وضعیت موجود و رونق تولید، مرحله مهم جهش تولید است كه نگاه و توجه به این مرحله باید متفاوت از مراحل قبلی باشد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با تاكید بر اینكه شرایط كنونی سخت تر از گذشته است، بیان كرد: موضوع شیوع ویروس كرونا در این شرایط اضافه شده است كه همین موضوع عزم جدی تر و نگاه متفاوت تری را به مسئله جهش تولید می طلبد.
زرندی با اشاره به نگاه و اولویت اصلی وزاراتخانه به موضوع، اظهار داشت: تحریك تقاضا (داخلی و توسعه صادراتی) و استفاده از ظرفیت های مردم در سرمایه گذاری ها، نگاه اصلی در وزارت صمت است و اساس كار را بر حوزه نوآوری و تكنولوژی های جدید، استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان نهادیم كه اگر نگاه نوآورانه را در عرصه تولید مبنا نهیم قابلیت انجام كارهایی بزرگی را در این عرصه داریم.
اعلام نسخه نهایی برنامه های سال جهش تولید تا ۲۰ فروردین
وی افزود: پیش نویس اولیه برنامه های سال جهش تولید بر اساس ۷ محور برنامه های سال قبل طراحی شده و پروژه های جدیدی نیز در همان قالب ها اضافه شده است كه نسخه نهایی این برنامه با دریافت نظرات صاحب نظران و بخش خصوصی تا ۲۰ فروردین ماه منتشر و اعلام خواهد شد.
معاون طرح و برنامه وزیر صمت با اعلان اینكه امسال نیز ساخت داخل را ادامه خواهیم داد، اظهار داشت: هدف گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی و معدنی داریم.
زرندی افزود: موضوعاتی مانند اصلاحات ساختاری در داخل وزارت خانه را پیگیری می نماییم و مسائلی مانند بیمه، مالیات، بانك، محیط زیست و… نیز امسال با جدیدیت و نگاه ویژه ای دنبال خواهد شد و در حوزه هایی مانند نقدینگی، روش های نوین تامین مالی را در دستور كار قرار خواهیم داد.
وی با اشاره به اینكه سال قبل ستاندن ۵۰ هزار میلیارد تومان از سیستم بانكی محق نشد، اظهار داشت: امیدواریم سیستم بانكی، امسال نگاه ویژه ای درباب اعتبارات لازم برای تحقق برنامه های جهش تولید داشته باشد.


منبع:

1399/01/07
12:27:34
5.0 / 5
3342
تگهای خبر: بانك , تجارت , تكنولوژی , توسعه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه