رحمانی اعلام كرد:

رشد 8 برابری تولید مواد ضدعفونی كننده

رشد 8 برابری تولید مواد ضدعفونی كننده به گزارش نیو باكس وزیر صنعت، معدن و تجارت، از رشد ۸ برابری تولید مواد ضدعفونی كننده و ۴ برابری ماسك سه لایه و معمولی در كارخانه های تولیدی اطلاع داد.به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت، در مورد تولیدات در رابطه با ویروس كرونا، تصریح كرد: در روزهای نوروز واحدهای تولیدی فعال بودند كه این واحدها صرفا شامل تولیدكنندگان اقلام بهداشتی نمی شود؛ بلكه تولیدكنندگان مایحتاج عمومی هم فعال بودند.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد تولید اقلام بهداشتی، اظهار داشت: تا قبل از شیوع این ویروس، به علت وجود شرایط عادی تولیدات ما بیشتر از نیاز جامعه بود اما در شرایط كنونی كه ویروس كرونا شیوع پیدا كرده، احتیاج به این اقلام چند برابر شد؛ بگونه ای كه تولید مواد ضدعفونی كننده ۸ برابر و ماسك های سه لایه و معمولی ۴ برابر در كاخانه ها افزایش یافت و برخی صنوف دیگر هم تولیداتی دارند كه جزو این آمار نیست.
وی افزود: مردم هم به صورت خودجوش پای كار آمدند و خیلی از كارخانه ها خط تولید را تغییر داده و مواد ضدعفونی كننده تولید كرده اند؛ ضمن اینكه صدور مجوزهای موردی و فوری هم با همكاری وزارت بهداشت، انجام می شود.
رحمانی اضافه كرد: در مجموع تلاش می شود تا نیازهای مردم تأمین شود؛ در مواردی مجبور به واردات شدیم و در چند مورد هم صادرات برخی اقلام بهداشتی را ممنوع كردیم.
وی در مورد پشتیبانی از كسب و كارها، اظهار داشت: در این شرایط بعضی از كسب و كارها گرفتار صدمه شدند كه دولت اعطای ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات با سود ۱۲ درصد را تصویب كرده و آئین نامه ها در حال تدوین است تا به مشاغل صدمه دیده از كرونا مانند بخش شركت های حمل و نقلی، گردشگری، اصناف پرداخت گردد. همینطور بدهی های این مشاغل به تأمین اجتماعی و سازمان امور مالیاتی استمهال شده است.
رحمانی اضافه كرد: تسهیلات ۱۹۰ میلیارد تومانی از جانب هیئت دولت برای بعضی از كسب و كارها و اصناف در نظر گرفته شده است.

1399/01/14
21:29:37
5.0 / 5
3654
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه