در بهمن ماه ۹۸ انجام شد؛

وصول ۸۹۳ هزار فقره چك رمزدار در كشور

وصول ۸۹۳ هزار فقره چك رمزدار در كشور به گزارش نیو باكس بانك مركزی اعلام نمود: ۸۹۳ هزار فقره چك رمزدار در بهمن ماه ۹۸ در كشور وصول شد.


به گزارش نیو باكس به نقل از مهر، برپایه تازه ترین آمار بانك مركزی بالغ بر ۸۹۳ هزار فقره چك رمزدار به ارزش بیشتر از ۱۶۰۰ هزار میلیارد ریال در بهمن ماه ۹۸ در كل كشور وصول شد كه نسبت به ماه پیش از نظر تعداد و مبلغ، به ترتیب ۶ درصد و ۱۳.۲ درصد افزایش داشته است.
در ماه مورد بررسی در استان تهران، بالغ بر ۲۶۵ هزار فقره چك رمزدار به ارزشی بـیش از ۹۱۰ هزار میلیارد ریال وصول شد؛ این در شرایطی است كه ۴۷ درصد از تعداد چك های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۲۹.۷ درصد)، خراسان رضوی (۸.۹ درصد) و اصفهان (۸.۴ درصد) وصول شده كه بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان ها دارا بوده اند. همینطور ۶۸ درصد از ارزش چك های فوق در استان های تهران (۵۶.۹ درصد)، خراسان رضوی (۵.۶ درصد) و اصفهان (۵.۵ درصد) وصول شده است.
چك های وصولی بر حسب عادی و رمزدار
در بهمن ماه ۹۸ در كل كشور، بالغ بر ۸ میلیون و ۷۰۰ فقره چك وصول شد كه از این تعداد بیشتر از ۷ میلیون و ۸۰۰ فقره عادی و حدود ۹۰۰ هزار فقره رمزدار بوده اسـت.
بر این اساس در كل كشور ۸۹.۸ درصد از كل تعداد چك های وصولی، عادی و ۱۰.۲ درصد رمزدار بوده است. همینطور در كل كشور بالغ بر ۲۷۰۲ هزار میلیارد ریال چك وصول شد كه بیشتر از ۱۱۰۲ هزار میلیارد ریال چك عادی و بالغ بر ۱۶۰۰ هزار میلیارد ریال چك رمزدار است. به عبارتی در كل كشور ۴۰.۸ درصد از كل ارزش چك های وصولی، عادی و ۵۹.۲ درصد رمزدار بوده است.

1399/01/23
13:53:10
5.0 / 5
3051
تگهای خبر: بانك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه