در جلسه وزارت صمت برای تعیین قیمت زنجیره فولاد

قیمت ها تغییری نكرد

قیمت ها تغییری نكرد به گزارش نیو باكس جلسه روز ۲۶ فروردین وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) در ارتباط با سیاست گذاری برای تعیین قیمت زنجیره فولاد از سنگ آهن تا فولاد در نهایت بدون تغییری در قیمتها به پایان رسید.


در این رابطه محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن ایران در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در این نشست تولیدكنندگان فولادی و مصرف كنندگان گندله كنسانتره، تشكل ها و انجمن های مربوطه حضور داشتند، اظهار نمود: در ارتباط با سیاست گذاری برای آنكه آنها در چه جهتی و با چه هدفی حركت كنند، موضوعاتی عنوان شد و درباره بازار مصرفی برای محصولات فولادی و اینكه مصرف كننده بتواند محصول مورد نیاز را به قیمت مناسب و نه گرانتر از بازار داخل تهیه نماید هم مذاكراتی صورت گرفت.
وی ادامه داد: قرار بر این شد كه پس از عرضه راهكارها، جمع بندی لازم برای سیاستگذاری قیمت زنجیره از سنگ تا فولاد تعریف شود. طبق روال گذشته قیمت شمش خوزستان، مبنای قیمتی خواهد بود و به احتمال زیاد هفته آینده جلسه ای متشكل از انجمن سنگ آهن ایران، انجمن تولیدكنندگان فولاد ایران و معاونت معدنی وزارت صمت و خانه معدن ایران برگزار و تصمیم گیری شود. ضمن اینكه در این نشست در ارتباط با اینكه باید به ذوب آهن اصفهان با نگاه تولید ملی نگریسته شود هم مطالبی عنوان شد تا مشكلات تأمین مواد اولیه این شركت هم مورد بررسی و حمایت قرار گیرد.
عضو شورایعالی معادن این جلسه را بسیار مثبت ارزیابی كرده و در ارتباط با تصمیات گرفته شده برای زنجیره فولاد، اظهار داشت: در سالهای قبل كه بحث تغییر قیمت در این زنجیره مطرح می شد، شرایط متفاوت بود اما به علت ركودی كه حالا به علت شیوع كروناویروس بوجود آمده است، دیگر این مورد قابل طرح نیست. هم اكنون با عنایت به ركود در ساخت وساز و متوقف شدن خیلی از فعالیت ها، باید قیمت گذاری برای زنجیره از سنگ تا فولاد را بگونه ای پیش ببریم كه نقدینگی موجود در كشور به سمت این صنعت روانه شود و سرمایه سرگردان در كشور نداشته باشیم.1399/01/27
15:05:48
5.0 / 5
3191
تگهای خبر: بازار , تجارت , تولید , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه