معاون وزیر صنعت خبر داد

هدفگذاری برای سهم یك درصدی ایران از بازار جهانی گوهرسنگ ها

هدفگذاری برای سهم یك درصدی ایران از بازار جهانی گوهرسنگ ها نیو باكس: معاون وزیر صنعت از برنامه این سازمان جهت راه اندازی بازارچه های تخصصی گوهرسنگ ها در استان های تهران، اصفهان و خراسان رضوی طی امسال، آگاهی داد.به گزارش نیو باکس به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور در نشست کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری برای بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، اضافه کرد: برای افزایش سهم تجارت جهانی در این صنعت، در گام نخست، سهم ۰.۵ درصدی تا سال ۱۴۰۵ برنامه ریزی شده است.
وی اظهار داشت: کارگروه اجرایی بررسی و تصمیم گیری بهینه کردن وضعیت گوهرسنگ ها در ایران و رفع چالش های فرآوری توسعه این صنعت در کشور تشکیل شده است و راهبری آن بر عهده ایمیدرو است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: در این کارگروه کمیته های تخصصی استراتژی، اصلاح قوانین، بازار و تجارت، اکتشاف و استخراج تشکیل و بررسی طرح مطالعاتی تدوین استراتژی و برنامه های عملیاتی این صنعت انجام شده است.
رایزنی با گمرک برای رفع موانع
رئیس هیأت عامل ایمیدرو با اعلان اینکه موانع قانونی در تجارت سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی در رابطه با گمرک پیگیری خواهد شد، اظهار داشت: بمنظور رفع مشکلات صنعت گوهرسنگ ها، نظرات کارشناسی این کارگروه، در شورای عالی معادن بررسی می شود.
غریب پور با اشاره به برنامه ریزی برای برگزاری همایش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی توسط اتاق بازرگانی و خانه معدن اظهار داشت: قرار بود اسفندماه سال قبل همایشی دراین زمینه اجرا شود که به سبب شیوع بیماری کرونا از دستور کار خارج شده است.
وی اضافه کرد: برنامه ریزی برای برگزاری همایش فوق پس از بازگشت به شرایط عادی، مورد توجه است.
پرورش مروارید
رئیس هیأت عامل ایمیدرو گفت: در امتداد توسعه این حوزه، همین طور بسترسازی برای پرورش مروارید با همکاری سازمان شیلات ایران و با مشارکت بخش خصوصی در منطقه پارسیان شروع شده است.
اکتشاف گوهرسنگ ها
وی در تشریح دیگر برنامه ایمیدرو در امسال، اظهار داشت: پیگیری پروژه های اکتشاف گوهرسنگ ها طی سال جاری در دستور کار قرار گرفته است. تجمیع داده های حاصل از مطالعات انجام شده اکتشافی در کشور و برنامه ریزی جهت پی جویی در محدودهای پیشنهادی در این راستا خواهد بود.


منبع:

1399/02/14
20:51:15
5.0 / 5
2818
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه