سرپرست وزارت صنعت خبر داد:

تشكیل جلسه كمیته ساماندهی فولاد در هفته جاری

تشكیل جلسه كمیته ساماندهی فولاد در هفته جاری به گزارش نیو باكس سرپرست وزارت صمت، از برگزاری جلسه كمیته ساماندهی فولاد در هفته پیش رو اطلاع داد و اظهار داشت: بازبینی در شیوه عرضه محصولات فولادی و تعیین قیمت با اتكای به فرمول های اقتصادی در دستور كار قرار دارد.


به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت حسین مدرس خیابانی با اشاره به دستور امروز رئیس جمهور در خصوص لزوم رفع دغدغه تولیدکنندگان و صاحبان کارخانه ها برای تأمین مواد اولیه اظهار داشت: جلسه کمیته ساماندهی محصولات فولادی در هفته جاری با حضور تولیدکنندگان برگزار می شود تا بتوان در شیوه عرضه محصولات فولادی و تعیین قیمت با فرمول های اقتصادی، تجدیدنظر لازم صورت گیرد.
سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: هدف وزارت صنعت، معدن و تجارت آن است که علاوه بر اینکه مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی فولاد تأمین شود، صادرات هم بعنوان یکی از دستورکارهای جدی این وزارتخانه، مورد حمایت قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: پیرو سیاست های جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت اجازه داده نخواهد شد تا فولاد هم بعنوان یک کالای سرمایه ای مورد معامله قرار گیرد، بلکه با مکانیزم های جدیدی که طراحی خواهد شد، تلاش می شود تا محصولات فولادی به دست مصرف کنندگان واقعی و صنایع پایین دستی آن هم بر مبنای نیازهای واقعی آنها، برسد.
به گفته مدرس خیابانی، در واقع، سیاست وزارت صنعت، معدن و تجارت عدم معطلی صنایع پایین دستی و تولیدکنندگان در دسترسی به مواد اولیه خود است و این سیاست را با مکانیزم های صحیح و به روش های مختلف عملیاتی خواهد نمود.
وی اظهار داشت: بنا بر این است که ضمن افزایش تولید فولاد در کشور، برنامه افزایش صادرات محصولات فولادی هم در سال ۹۹ با قوت و قدرت بیشتری نسبت به سال ۹۸ پیش رود و در این عرصه، وزارت صنعت، معدن و تجارت از هیچ کمکی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان دریغ نخواهد کرد.
مدرس خیابانی اضافه کرد: کمیته تخصصی محصولات فولادی در هفته پیش روی نسبت به بازبینی مجدد سیاست ها و ابلاغ تکالیف در رابطه با حوزه تأمین و توزیع این محصولات اقدام خواهد کرد؛ ضمن اینکه تاکید بر این است که در سال جهش تولید، علاوه بر اینکه تولید و صادرات فولاد مطابق با هدفگذاری های انجام شده با رشد مواجه شود، بلکه صنایع پایین دستی هم که اجزای اثرگذار در دستیابی به جهش تولید هستند هم بموقع، مواد اولیه خویش را تأمین نمایند.

1399/02/27
15:31:55
5.0 / 5
2829
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه