سازمان حمایت طی نامه ای به معاون وزیر كشور خواستار شد

تخلیه ماشین های صفر كیلومتر و بدون پلاك از پاركینگ ها

تخلیه ماشین های صفر كیلومتر و بدون پلاك از پاركینگ ها نیو باكس: معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولیدكنندگان طی نامه ای به معاون وزیر كشور و رئیس سازمان همیاری شهرداری های كشور، خواهان تخلیه ماشین های صفر كیلومتر و بدون پلاك از سطح پاركینگ ها شد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، عباس تابش در این نامه با اشاره به تاکید رئیس جمهور و مصوبه اخیر ستاد تنظیم بازار کشور بمنظور ساماندهی بازار خودرو، اعلام نمود که نگهداری خودرو های صفر کیلومتر در پارکینگ های سطح شهر ممنوع بوده و صاحبان پارکینگ ها موظفند حداکثر ظرف مدت یک هفته ضمن تماس با مالکان خودرو ها، پارکینگ ها را از خودرو های صفر کیلومتر تخلیه کنند.
وی همین طور در این نامه اصرار کرد که "خودروهایی که با هدف افزایش قیمت و برهم زدن نظم و تعادل بازار، گرانفروشی و کسب منافع نامشروع در پارکینگ ها دپو شده اند باید به بازار ارائه شود.
طبق اعلام رئیس سازمان حمایت در این، بعد از انقضای مهلت مقرر، نگهداری خودرو صفر کیلومتر در پارکینگ ها در حکم احتکار بوده و با متخلفین در قالب قوانین و مقررات جاری کشور برخورد تعزیری و قضایی صورت خواهد گرفت.
در پی افزایش قیمت نجومی در بازار خودرو در نهایت در جلسه روز دوشنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه در ستاد تنظیم بازار مقرر شد که قیمت خودرو های سایپا ۲۳ درصد و قیمت محصولات ایران خودرو ۱۰ درصد افزایش یابد و قیمت خودرو در کف بازار هم شامل قیمت درب کارخانه بعلاوه حداکثر ۱۰ درصد سود باشد.
همچنین در این نشست مقرر شد محدودیت های جدیدی برای متقاضیان خودرو اعمال شود، برای مثال هر کدملی فقط یک خودرو می تواند بخرد و در موقع ثبت نام کارت ملی، گواهی نامه، حساب بانکی و سیمکارت باید به نام شخص متقاضی ثبت نام باشد و در صورت مهیا نبودن هر یک از این شرایط امکان ثبت نام برای شخص فراهم نخواهد شد.
همچنین متقاضی باید سن بالای ۱۸ سال و گواهینامه رانندگی داشته باشد و در ۳۶ ماه گذشته از هیچ یک از خودروسازان خودرویی دریافت نکرده باشد. چند روز بعد هم وزارت صمت اعلام نمود که پارکینگ ها حق پذیرش خودرو بدون پلاک را ندارند و سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان طی اطلاعیه ای به خریداران آگهی داد که در هنگام خرید خودرو صفر کیلومتر از بازار آزاد به وضعیت اعتبار گارانتی خودرو توجه نمایند، چونکه خودروهایی که تا سه ماه پس از تحویل خودرو برای سرویس اولیه مراجعه نکند، گارانتی خودرو آنها از درج اعتبار ساقط خواهد شد.
منبع:

1399/03/02
11:21:08
5.0 / 5
2818
تگهای خبر: بازار , بانك , تولید , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه