راه اندازی مجدد ۲۱ درصد واحدهای صنعتی غیر فعال در كشور

راه اندازی مجدد ۲۱ درصد واحدهای صنعتی غیر فعال در كشور به گزارش نیو باكس معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام نمود: از مجموع واحدهای تولیدی مستقر در شهرك ها و نواحی صنعتی كشور 9800 واحد غیرفعال هستند كه این تعداد حدود 21 درصد كل واحدهای تولیدی به بهره برداری رسیده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، محسن صالحی نیا اضافه کرد: سال ۱۳۹۹ طبق برنامه ریزهای انجام شده مقرر است ۱۵۰۰ واحد تولیدی در کشور به چرخه تولید بازگردد و تابحال توانسته ایم ۴۶۸ واحد تولیدی را احیاء نماییم که این واحدها زمینه اشتغال بیش از ۸۰۰۰ نفر را فراهم نموده است.
وی درباب توسعه زیرساخت های صنعتی در کشور افزود: امسال باتوجه به محدودیت های داخلی خصوصاً محدودیت در منابع عمرانی، برنامه های مبتنی بر اجرای طرح ها و اقدامات مشارکتی با هدف تامین زیرساخت های شهرک های صنعتی در دستور کار قرار گرفت.
صالحی نیا افزود: برنامه هایی که مقرر شد در هماهنگی و همکاری با نهادهای اجرایی ذیربط، سازمان برنامه و بودجه و منابع داخلی، بطور ترکیبی اجرا شوند. به همین دلیل مقرر شد واحدهای مربوط اجرای طرح های مشترک را برای تامین آب و برق واحدهای صنعتی و تولیدی در دستور کار قرار دهند.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اشاره کرد: در طول این مدت، توسعه زیرساخت ها از دو جنبه پیگیری شده است؛ در یک بعد به توسعه فیزیکی توجه شده که در این بخش صنعتگران گوناگون، بنگاه های تولیدی و کارآفرینان مشتاق فعالیت در نقاط تقاضا محور با دریافت مجوزها از مراجع ذیربط به ما مراجعه می کنند. تلاش ما این است که محلی برای استقرار واحدهای تولیدی این گروه فراهم نماییم. در شرایط فعلی در استان های مختلف تقاضای بسیار بالایی برای راه اندازی واحدهای صنعتی در شهرک های صنعتی وجود دارد که اهتمام داریم با توسعه فیزیکی مکان ها و با رعایت مسائل زیست محیطی و مقررات موجود بتوانیم به توسعه زیرساخت ها در ۸۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی اقدام نماییم.
صالحی نیا اظهار داشت: جنبه دیگر توسعه زیرساخت های واحدهای تولیدی و صنعتی کشور است. تامین زیرساخت هایی مانند آب، برق، راه دسترسی و شبکه فیبر نوری در این بخش تعریف شده است. در چند سال قبل برای توسعه این زیرساخت ها خصوصاً در حوزه آب و برق با هماهنگی و مشارکت استانها اقدامات مطلوبی انجام شده است.
بنا بر اعلام شاتا، وی ادامه داد: توسعه واحدهای مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی یا واحدهای جدیدی که بخواهند در شهرک های صنعتی مستقر شوند نیازمند تامین آب و برق هستند. باتوجه به تعاملی که با وزارت نیرو و شرکت های آب و برق منطقه ای استان های کشور و شرکت شهرک های صنعتی وجود دارد، برای تامین آب و برق آنها اقدام می شود.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اشاره کرد: تامین نقدینگی مشکل خیلی از واحدهای تولیدی است. برمبنای هماهنگی های انجام شده، این واحدها می توانند قسمتی از نقدینگی را بوسیله دریافت تسهیلات بانکی فراهم آورند.
صالحی نیا افزود: هم اکنون، سهم واحدهای تولیدی و صنعتی کشور از دریافت تسهیلات بانکی حدود ۳۱ درصد است و نیاز است که سهم بیشتری از تسهیلات بانکی به حوزه تولید و صنعت کشور اختصاص داده شود.
تسهیلات بانکی در حوزه صنعت به ۴۰ درصد افزایش یابد
وی افزود: باتوجه به جایگاه تولید در اقتصاد و اشتغال کشور و این که واحدهای تولیدی با کمبود نقدینگی برای تامین مواد اولیه و تجهیزات روبه رو هستند، نیاز است که ۳۱ درصد تسهیلات بانکی به حوزه صنعت به ۴۰ درصد افزایش پیدا کند.
رئیس سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی ایران اظهار داشت: برمبنای آمار هم اکنون نیز در بعضی از واحدهای تولیدی کشور که در زمینه تولید لوازم خانگی فعالیت دارند، شاهد افزایش ارقام تولید هستیم؛ بعلاوه این که باتوجه به برنامه ریزی های انجام شده و رفع مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی تا اختتام امسال شاهد تحقق جهش تولید خواهیم بود.
منبع:

1399/05/31
12:07:26
5.0 / 5
2015
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , تسهیلات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه