در جشنواره برترین های پارك فناوری پردیس اعلام شد

تصمیم ستاری در یك سال باقیمانده از عمر دولت

تصمیم ستاری در یك سال باقیمانده از عمر دولت به گزارش نیو باكس معاون علمی وفناوری رئیس جمهور با تاكید بر اینكه در یك سال باقیمانده از عمر دولت باید اقدامی در زمینه اقتصاد دانش بنیان صورت گیرد كه دولت ‎های آینده قادر به برگشت به عقب نباشند، اظهار داشت: نمی دانم عملكرد موفقی در این سال ها داشته ام یا خیر، ولی از وجود مایه گذاشتم.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری امروز در هجدهمین اجلاس سالیانه و جشنواره برترین های پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین و حضوری برگزار شد، با تاکید بر اینکه موضوع دانش بنیان ها امروزه در کشور نهادینه شده است، با اشاره به تقدیر شرکت های عضو پارک پردیس از وی، اظهار داشت: ما ابزاری برای انجام کارها هستیم.
وی با اعلان اینکه برای ورود به دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری از سهمیه پدرش شهید ستاری استفاده نکرده است، اظهار نمود: زمانی که پدرم شهید شد، من ۲۲ سال سن داشتم و شخصت من با حضور در پایگاه های نظامی شکل گرفت.
ستاری با اعلان اینکه در مدت ۶ تا ۷ سال فعالیت در معاونت علمی تلاش نموده است تا فرهنگ اقتصاد دانش بنیان را در کشور ایجاد کند، افزود: در این فرهنگ آدم ها مهم هستند؛ بدین جهت نیاز است تا به آموزش، پرورش، اعتقادات، پایداری و اعتماد به نفس آنها توجه گردد و به جهت اینکه این امر اتفاق بیفتد، باید مبارزه کرد.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در جامعه ای که افراد با میزان پول توجیبی شان سنجیده می شوند، نمی توان جوانان را در کشور نگه داشت، اشاره کرد: در چنین جامعه ای تحقیق، پژوهش و مطالعه شوخی است، چونکه در چنین جامعه ای مغز مهم نیست.
وی با اعلان اینکه ما در طول این سال ها چنین فرهنگی را در کشور رواج دادیم، تصریح کرد: بر روی سنگ قبر پدرم تنها یک جمله هک شد و آن این است: "سعی کردم خدمتگزار باشم". این جمله پدرم بود و من نمی دانم عملکرد موفقی در این سال ها داشته ام یا خیر، ولی از وجود مایه گذاشتم.
ستاری با ابراز امیدواری از اینکه پارک فناوری پردیس به جایگاه واقعی خود برسد، افزود: در تازه ترین رتبه بندی شهرهای نوآور، رتبه تهران از ۴۵ به ۴۳ ارتقا یافته است. تهران شهری است که باید با فناوری ساخته شود و در این رتبه جدید ایران از برلین پیشی گرفته است.
معاون علمی رئیس جمهور، رسیدن به این جایگاه را محصول تلاش استارتاپ ها، صندوق های مالی و سرمایه گذاری، شرکت های دانش بنیان و نخبگان دانست و افزود: ولی ما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم و لازم است از پتانسیل های موجود در کشور برای توسعه و پیشرفت استفاده نمائیم.
وی با اشاره به یک سال باقی مانده از دولت حاضر، اشاره کرد: در یک سال عمر این دولت باید اقداماتی صورت گیرد که برای دولت های آینده راهی برای بازگشت به عقب نباشد و در این راه باید تعداد شرکت های دانش بنیان، استارتاپ ها و پارک های علم و فناوری را به عدد قابل قبولی برسانیم.
ستاری با اشاره به صف شرکت های دانش بنیان برای جذب سرمایه در پارک فناوری پردیس، اظهار داشت: با تصویب شورای معماری و شهرسازی، ۵۰۰ هکتار به اراضی این پارک اضافه خواهد شد و با اقداماتی که از طرف مسئولان این منطقه صورت گرفته است، پردیس تبدیل به "هاب فناوری" خواهد شد.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به بازگشت ۱۸۰۰ ایرانی نخبه به کشور، اظهار نمود: دو سوم این افراد جذب شرکت ها شدند و تعداد کمی از آنها جذب دانشگاه های بزرگ همچون تهران و صنعتی شریف شده اند.
بگفته وی، از این تعداد نخبه که به کشور بازگشته‎اند، تعداد ۴۰۰ نفر جذب دانشگاه ها شده اند.
ستاری با اعلان اینکه کشور در شرایط خوبی قرار ندارد، اضافه کرد: ولی در این شرایط باید از پتانسیل های موجود در کشور بهره برد، چونکه هم اکنون دستگاه هایی چون مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه در جهت توسعه اقتصاد دانش بنیان همت گماشته ‎اند.
منبع:

1399/06/18
12:22:40
5.0 / 5
1963
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , توسعه , دستگاه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه