وضعیت تورم كالاهای خوراكی در شهریور

وضعیت تورم كالاهای خوراكی در شهریور در شهریورماه اغلب كالاهای خوراكی با افزایش قیمت نسبت به ماه قبل همراه بود و در میان آنها افزایش قیمت كره و تخم مرغ قابل توجه است.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، مرکز آمار ایران تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف خوراکی در مناطق شهریور اعلام نمود.

بر اساس این گزارش در گروه نان و غلات، اقلام "برنج خارجی درجه یک" و "شیرینی خشک" با ۴، ۱ درصد و "رشته آش" با ۳.۳ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

در گروه گوشت سفید و قرمز نیز، اقلام "کنسرو ماهی تن" با ۸، ۵ درصد و "ماهی قزل آلا" با ۶.۱ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "خامه پاستوریزه" با ۱۲، ۸ درصد و "کره پاستوریزه (کره حیوانی) " با ۱۲.۰ درصد و "تخم مرغ ماشینی" با ۱۱.۹ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.

در گروه میوه و خشکبار، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "موز" با ۲۰، ۴ درصد و "مغر گردو" با ۶.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. هم چنین در ماه جاری متوسط قیمت "هندوانه" با ۸.۸ درصد و "سیب" با ۶.۱ درصد بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل را داشته اند.

در بین سبزیجات، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "خیار " با ۲۲، ۳ درصد، "بادمجان" با ۲۱.۶ درصد و "عدس" با ۲۰.۳ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است. هم چنین در ماه جاری اقلام "فلفل دلمه ای" با ۱۲.۶ درصد و "لوبیا قرمز" با ۹.۱ درصد نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

اما در گروه قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها، بیشترین افزایش قیمت مربوط به "نوشابه گازدار" با ۹، ۴ درصد و "سس مایونز" با ۴.۲ درصد افزایش نسبت به ماه قبل است.
1399/07/12
13:54:20
5.0 / 5
2098
تگهای خبر: تورم , قیمت , كالا
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه