فراخوانی برای شركتهای دانش بنیان حوزه زیستی در جهت توسعه بومی بوشهر

فراخوانی برای شركتهای دانش بنیان حوزه زیستی در جهت توسعه بومی بوشهر به گزارش نیو باكس همكاری مشترك ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری، دانشگاه خلیج فارس و استانداری بوشهر به منظور مناسب سازی طرح های تحقیقاتی زیستی با نیازهای استان بوشهر كلید خورد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، طرح های تحقیقاتی متناسب با نیازمندی های استان بوشهر تعریف شده و این طرح ها با بودجه ۴ هزار میلیارد ریالی در حال اجرا می باشد.
این طرح ها شامل «استفاده از باکتری های سودوموناس فلورسنت بومی منطقه خلیج فارس در افزایش تحمل به شرایط شوری و محتوای آنتی اکسیدان در گیاه سالیکورنیا تحت آبیاری با آب دریا»، «تولید ژل یا روغن گیاهی تقویت کننده رویش مو»، «سنتز پلیمرهای ابر جاذب بر پایه سلولز استخراج شده از ضایعات خرما»، «تولید رنگ ضد خوردگی با افزودن کیتین و کیتوسان استخراج شده از پوست میگوی خلیج فارس به رنگ پایه اپوکسی» می شود.
همینطور «القای استرس اکسیداتیو و افزایش تولید آستاگزانتین در سیستم فتوبیو اکتور آکاردونی»، «افزایش تولید فوکوزانتین از دیاتومه فائوداکتلیوم تریکورناتوم تحت تنش های محیطی و شیمیایی در فتوبیوراکتور عمودی»، «جداسازی ترکیب زیست فعال فوکوزانتین از ماکروجلبک سارگاسوم و بررسی خواص آنتی اکسیدانی آن»، «ریز ازدیاد سریع جیکه و مورینگا با کشت درون شیشه‎ای، تولید لاین های اتوتتراپلوئید بابونه آلمانی با عملکرد بالا و قابلیت تجاری سازی با استفاده از توده های بومی استان بوشهر» از دیگر طرح ها است.
«تولید کرم ترمیم زخم با استفاده از عصاره ریزجلبک دریایی»، «استخراج هموگلوبین با توان بالای اکسیژن رسانی از منشا پرتارات با کاربرد درمانی و استفاده در صنعت داروسازی و غذایی» و «غنی سازی رنگدانه های استخراج شده از گیاهان بومی حوزه خلیج فارس» هم دیگر طرح های مدنظر است.
بر مبنای اعلام معاونت علمی، شرکت های دانش بنیان و علاقه مندان می توانند طرح های خویش را برای مشارکت در این طرح ارسال و برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http: //biodc.isti.ir/ رجوع کنند.1399/07/16
14:18:10
5.0 / 5
1631
تگهای خبر: توسعه , تولید , شركت , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه