راه اندازی ۳۰ مركز فوریت های بررسی مشكلات تولیدی ها

راه اندازی ۳۰ مركز فوریت های بررسی مشكلات تولیدی ها قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید كشور اظهار داشت: تابحال ۳۰ مركز فوریت های بررسی مشكلات واحدهای تولیدی و طرح های سرمایه گذاری در ۳۰ استان كشور به راه افتاده است و برای آخرین استان هم، شنبه، افتتاح می شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بابک دین پرست با حضور در یک برنامه تلویزیونی اظهار نمود: نمایندگان دستگاههای متولی از ساعت ۸ تا ۲۰ در این مراکز حضور دارند و پاسخگوی مشکلات واحدهای تولیدی هستند.

وی درباره تملک زمین ها و املاک واحدهای تولیدی ها توسط بانک ها هم اظهار داشت: در دو سال گذشته، چند دستور از رئیس جمهور و معاون اول گرفتیم تا این واحدهای تولیدی به چرخه تولید برگردد و در جلسه هفته گذشته ستاد اصلی تسهیل و رفع موانع تولید، نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی حضور داشتند.

دین پرست افزود: بر مبنای آخرین آمارها ۱۷۱۸ واحد تولیدی تحت تملک داریم که مقرر شد وزارت اقتصاد و بانک مرکزی در مدت یک هفته، آخرین وضع این واحدها را به ستاد اعلام کنند و ساز و کار ویژه ای برای برگشتن این واحدها به چرخه تولید پیشبینی شود.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اشاره به دستور رئیس قوه قضاییه در خصوص اینکه نباید تملک واحدهای تولیدی منجر به تعطیلی آنها شود اظهار داشت: در آن جلسه مصوب کردیم بخشنامه ای از سوی وی داشته باشیم تا هر بانکی که از این دستور، تخلف کرد پیگیری و معرفی شود.

دین پرست اضافه کرد: تا چند روز دیگر مرکز ویژه ای هم در شهر تهران راه اندازی می شود تا بر عملکرد مراکز فوریت های بررسی مشکلات واحدهای تولیدی در سرتاسر کشور نظارت کند. وزارت صنعت، معدن و تجارت، نرم افزار و سامانه ای را پیشبینی کرده است که قابلیت رصد و پیگیری اقدامات این مراکز را دارد.1399/08/10
11:41:31
5.0 / 5
1219
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه