كارشناس بازار سرمایه:

اگر قرار بود از دارایی های سهام داران خرد صیانت نشود، چرا دعوت شدند؟

اگر قرار بود از دارایی های سهام داران خرد صیانت نشود، چرا دعوت شدند؟ آذربایجان شرقی یك كارشناس بازار سرمایه ضمن اشاره به دعوت قاطعانه دولت از عموم مردم برای سپردن دارایی ها و نتیجه یك عمر زحمت و تلاش خود به بورس، این سوال را بیان كرد كه اگر قرار بود از دارایی های سهام داران خرد صیانت نشود، چرا به این بازار پر ریسك دعوت شدند؟


دکتر سید احمد شکوری در گفتگو با ایسنا اظهار نمود: چرا به این اعتماد مردم جهت سرمایه گذاری در بازار سرمایه که بطور قطع پیرو فرمایش مقام معظم رهبری در جهت پشتیبانی از تولید صورت پذیرفت، هیچ ارزشی داده نمی شود؟، آیا مسؤلان نمی دانند که این بی اعتمادی بوجود آمده در ماه های اخیر، سالهای متمادی بازار سرمایه را متحمل خسارات جبران ناپذیری خواهد کرد؟
وی اظهار داشت: متاسفانه در چند ماه اخیر شاهد ریزش سنگین بازار سرمایه بودیم و خیلی از سهامداران خرد با دعوت مسؤلان دولتی سرمایه های کم و زیاد خویش را که سال ها با تلاش و قناعت جمع کرده بودند با اعتماد به مسؤلان به این بازار آوردند به امید اینکه در مقابل تورم لجام گسیخته از افت دارایی های مالی خود محافظت کنند.
وی افزود: مردم غافل بودند که این دعوت همگانی و صف های طویل کارگزاری ها و همت مردم برای دریافت کد کارگزاری، در نهایت تبدیل به کوره سوخت سرمایه ها و و پودرکردن دارایی هایشان خواهد شد.
شکوری اضافه کرد: از سوی تمام سهامداران خرد و فعالان بازار از مسؤلان محترم دولتی و سازمان بورس و تمام متولیان بازار سرمایه تقاضا داریم به وعده‎هایی که در این چند ماه جهت پشتیبانی از بازار مطرح کرده اند و متاسفانه هیچکدام عملی نشده است، جامه عمل بپوشانند و بیشتر از این شاهد از بین رفتن داریی های مردم مظلوم نباشیم.
وی تصریح کرد: حالا پس از ریزش بیشتر از 40 در صدی شاخص سهام و اصلاح قبل از 60 تا70 درصدی برخی از سهم های بازار سرمایه، بازهم شاهد صف های سنگین فروش در بازار هستیم که متاسفانه برخی از حقوقی های بازار که در اوج قیمتی سهم های خویش را بفروش رساندند همچنان با ایجاد صف های سنگین فروش بازهم هیچ توجهی به اندک سهم سهامداران خرد ندارند که در این زمان سرمایه خویش را از دست داده اند.
این فعال بازار سرمایه ابراز امیدواری کرد؛ بزودی این هیجانات هم از بازار رخت ببندد و شاهد برگشت بازار باشیم و اعتماد عموم مردم را باردیگر به بازار سرمایه برگردانیم، چون که تنها بازاری که می تواند جلوی رشد بی رویه قیمت های بازارهای موازی شامل سکه و طلا و مسکن و خودرو و.... را بگیرد همین بازار سرمایه و در کنار آن صیانت از داریی های سهامداران خرد است.
منبع:

1399/08/18
13:47:06
5.0 / 5
1397
تگهای خبر: بازار , تورم , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه