مهر خبر می دهد؛

جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات كشاورزی

جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات كشاورزی نیو باكس: معاون اقتصادی رئیس جمهور در نامه ای به وزرای جهاد و صمت جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات كشاورزی را اعلام و آنرا جهت اجرا ابلاغ نمود.به گزارش خبرنگارمهر، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور در نامه ای به وزرای صمت و جهادکشاورزی، جزئیات واگذاری امور تنظیم بازاری محصولات کشاورزی را اعلام و آنرا جهت اجرا ابلاغ نمود.
در متن این نامه آمده است: بند (ب) تصمیمات جلسه یکصدو هفتادو هشتم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت مورخ ۱۳۹۹.۸.۱۱ درباب هماهنگی دستگاه های اجرائی برای تنظیم بازار محصولات کشاورزی که به تأیید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است، به شرح ذیل جهت اجرا ابلاغ می گردد.
۱- مسئولیت برنامه ریزی و هماهنگی تامین (تولید و واردات انواع نهاده های کشاورزی و دام و طیور) و همین طور مسئولیت تولید، عرضه و تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ تا مرحله عمده فروشی به قیمت مصوب، با وزارت جهاد کشاورزی است.
۲- بمنظور عرضه مکفی کالا و دسترسی مصرف کنندگان به نرخ مناسب، وزارت صنعت، معدن و تجارت، مسئولیت تنظیم بازار کلیه کالاهای اساسی و ضروری همچون محصولات کشاورزی و دامی در مرحله توزیع و خرده فروشی را به عهده دارد.
۳- مسئولیت تصمیم گیری در مورد صادرات مرغ و تخم مرغ، با وزارت جهاد کشاورزی است.
۴-و زارت صنعت، معدن و تجارت، مکلف است دسترسی کامل و برخط وزارت جهاد کشاورزی به اطلاعات سامانه جامع تجارت را تامین نماید و حمایت های سیاستی و نظارتی لازم را اعمال نماید.
۵-و زارت جهاد کشاورزی، مکلف است اطلاعات لازم در مورد تامین، حمل و انبارش این کالاها را بطور برخط، بوسیله سامانه جامع تجارت، در اختیار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دهد.منبع:

1399/08/19
15:15:03
5.0 / 5
1413
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه