با تلاش دانش بنیان ها صورت می گیرد

بومی سازی تجهیزات پزشكی از راه دور

بومی سازی تجهیزات پزشكی از راه دور یکی از شرکتهای دانش بنیان در حال تولید و بومی سازی تجهیزات در رابطه با پزشکی از راه دور است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، محمد نوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان با تکیه بر اینکه این شرکت کوشیده است تا در همه حوزه های تجهیزات پزشکی، صاحب دانش باشد، اظهار داشت: بر این اساس، تجهیزات نرم افزاری و سخت افزاری قابل توجهی در این مجموعه ساخته شده است.
وی تولید انواع دستگاههای نوار قلب و نوار مغزی را از تولیدات این شرکت دانست و افزود: یک دستگاه خاص نوار مغزی را عرضه کردیم که این محصول هم اکنون با قیمت یک بیستم نمونه مشابه خارجی تولید می شود.
نوری، پزشکی از راه دور را یکی از رشته های نوین در علم پزشکی عنوان نمود و خاطرنشان کرد: از راه پزشکی از راه دور، یک پزشک بسیار ماهر می تواند از مطب خود همان خدمات را به یکی از روستاهای دور افتاده کشور هم عرضه نماید. با عنایت به نیاز کشور به این گونه خدمات، تصمیم گرفتیم تا بخش عمده ای از انرژی خویش را در این عرصه متمرکز نماییم.
بر اساس اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت دانش بنیان ضمن اشاره به تلاش جوانان متخصص ایرانی در حوزه تولید تجهیزات پزشکی، اضافه کرد: پزشکی از راه دور به نوع خاصی از تجهیزات مانند فشارسنج، دستگاه نوار قلب و دیگر تجهیزات نیاز دارد تا پزشک بتواند کار خویش را از فواصل دور انجام دهد. به همین دلیل، این مجموعه در تلاش است تا با بومی سازی این دستگاه ها، ایران را به یکی از کشورهای پیشرو در این حوزه تبدیل کند.
منبع:

1399/09/23
22:44:16
5.0 / 5
1355
تگهای خبر: تولید , خدمات , دستگاه , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه