دبیر ستاد تنظیم بازار:

شركت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند

شركت های لبنی اجازه افزایش قیمت ندارند دبیر ستاد تنظیم بازار اظهار داشت: شرایط تنظیم بازار کشور به هیچ عنوان آمادگی افزایش قیمت برای هیچ اقلام کالایی را ندارد و به هیچ عنوان تغییر قیمت خارج از مصوبات را تحمل نخواهیم کرد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، عباس قبادی در آخر جلسه امروز ستاد تنظیم بازار کشور در جمع خبرنگاران گفت: شرایط تنظیم بازار کشور به هیچ عنوان آمادگی افزایش قیمت برای هیچ اقلام کالایی را ندارد و به هیچ عنوان تغییر قیمت خارج از مصوبات را تحمل نخواهیم کرد و به شدت با متخلفان برخورد خواهد شد. چونکه این مهم در وضعیت حاضر و خاص کرونائی و اقتصادی مردم پذیرفتنی نیست.
دبیر ستاد تنظیم بازار همین طور با اشاره به موضوع تذکر داده شده به شرکت های لبنی در خصوص عدم تغییر قیمت و افزایش نرخ اقلام کالایی خارج از چارچوب های تعیین شده در تنظیم بازار کشور اظهار داشت: بطور قطع با شرکت های متخلف برخورد خواهد شد و این مساله مشمول تمام اقلام کالایی دارای مصوبه قیمت و سایر اقلام لبنی بدون قیمت تثبیتی است.
وی با اعلان اینکه افزایش قیمت های نامتعارفی در بعضی کالاهای لبنی مشاهده شده است، اشاره کرد: بااینکه اغلب آنها این مساله را انکار می کردند، اما مکلف شدند تا قیمت های محصولات لبنی را افزایش ندهند و در شوینده ها هم هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت.
قبادی در مورد مسائل مطرح شده درباب قیمت محصولات پتروشیمی اظهار داشت: تنظیم بازار محصولات پتروشیمی بر عهده کمیته ای در شرکت ملی صنایع پتروشیمی است و در جلسه امروز مصوب شد تا هفته آتی این کمیته گزارش کاملی را در مورد تصمیمات خود به ستاد ملی تنظیم بازار ارائه نماید.
قیمت تخم مرغ در میادین میوه و تره بار حدود ۳۰ هزار تومان است
دبیر ستاد تنظیم بازار درباب واردات بذر برخی نهاده های کشاورزی به کشور نیز اشاره کرد: فارغ از مسئولیت اصلی وزارت کشاورزی در این موضوع، در مورد نوع ارز تخصیصی با دستور مساعد وزیر صنعت، معدن و تجارت تصمیم گرفته شد که همین اقلام کالایی به صورت ویژه از گروه دو کالایی به گروه یک منتقل شود تا مشکلی در روند ترخیص به وجود نیاید.
وی اضافه کرد: هم اکنون قیمت مرغ در میادین میوه و تره بار همان نرخ مصوب یعنی ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان است و عرضه مرغ ۱۸ هزار و ۵۰۰ تومانی که دان خاصی مصرف کرده و برای تولیدکنندگان با قیمت پایین تر تمام شده بود به انتها رسیده است. قیمت تخم مرغ هم در میادین میوه و تره بار حدود ۳۰ هزار تومان است.

1399/09/25
22:42:23
5.0 / 5
862
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه