قیمت برخی محصولات مدیران خودرو گرانتر از بازار!

قیمت برخی محصولات مدیران خودرو گرانتر از بازار! چند ماهی است که قیمت خودرو در بازار در راه کاهشی پیش می رود و هر روز ریزش بیشتری را تجربه می کند. این روند کاهشی به شکلی ادامه پیدا کرده است که در گروه محصولات مدیران خودرو قیمت های بازار از قیمت های کارخانه ای محصولات کمتر شده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، بیش از یک ماه است که روند قیمت ها در بازار نزولی شده و متقاضی چندانی در بازار وجود ندارد؛ مگر افرادی که نیاز فوری به خودرو دارند. حال که بازار خودرو بگفته فعالان این حوزه، در آرامش مطلق به سر می برد، اتفاقی جالب نیز پس از نزدیک به دوسال، باردیگر اتفاق افتاده است.
اردیبهشت سال قبل موضوع گرانفروشی شرکت مدیران خودرو نسبت به قیمت محصولات آن در بازار آزاد مطرح شد؛ تا جایی که پرونده این شرکت تعزیراتی هم شد. البته بعد از ورود سازمان حمایت و ارجاع پرونده این شرکت به تعزیرات نیز، گاها این دست گران فروشی های مدیران خودرو نسبت به بازار آزاد دیده شد.
حال بعد از گذشت نزدیک به دو سال، بررسی بازار نشان میدهد که قیمت برخی خودرو ها در بازار آزاد نسبت به قیمت کارخانه ای آنها، پایین تر است.
در صورتیکه به گوش می رسد این نزول قیمت ها تا حد قیمت کارخانه ای و حتی پایین تر از قیمت کارخانه ای محصولات رخ داده است اما سعید موتمنی- رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران- این مساله را فقط از آن محصولات گروه صنعتی مدیران خودرو می داند.
بطور مثال رصد بازار نشان میدهد که برخی خودرو ها همچون جک S۵ اتوماتیک و جک S۳ اتوماتیک در بازار به ترتیب ۶۳۰ میلیون تومان و ۴۷۰ میلیون تومان قیمت دارند. این در حالیست که این خودرو ها از در کارخانه نیز به ترتیب ۱۳۰ و ۶۰ میلیون تومان گران تر عرضه می شوند. کرمان موتور برای جک S۵ نرخ ۷۶۰ میلیون تومان و برای جک S۳، نرخ ۵۳۰ میلیون تومان تعیین کرده بود.
اما در گروه محصولات مدیران خودرو، MVM X۵۵ اتوماتیک اکسلنت اسپورت که با نرخ ۸۵۵ میلیون تومانی و MVM X۵۵ اتوماتیک اسپورت با نرخ ۸۴۰ میلیون تومان از طرف کارخانه قیمت گذاری شده اند در بازار آزاد به ترتیب ۴۰ و ۵۰ میلیون ارزان تر، تعیین قیمت شده اند و به ترتیب ۸۱۵ و ۷۹۰ میلیون تومان قیمت دارند.
MVM X۳۳ اسپورت که از طرف کارخانه ۵۶۲ میلیون تومان قیمت گذاری شده، در بازار ۳۲ میلیون تومان ارزان تر و با قیمت ۵۳۰ میلیون تومان به فروش می رسد. همین طور مدل اتوماتیک آن ( MVM X۳۳ اسپورت اتوماتیک) با قیمت ۵۷۰ میلیون تومان، ۲۷ میلیون تومان ارزان تر از کارخانه قیمت دارد.
در گروه محصولات MVM X۲۲، مدل اتوماتیک لاکچری آن ۴۷۹ میلیون تومان توسط مدیران خودرو تعیین قیمت شده؛ در حالی در بازار آزاد ۳۴ میلیون تومان پایین تر و به قیمت ۴۴۵ میلیون تومان پیدا می شود.
در آخرین فهرست قیمتی ارائه شده توسط این شرکت به ترتیب MVM X۲۲ دنده ای لاکچری ۳۹۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و MVM X۲۲ اکسلنت اسپورت نوع دنده ای آن ۴۱۰ میلیون تومان و اتوماتیک آن ۴۹۷ میلیون تومان در نظر گرفته شده است که هریک از این خودرو ها به ترتیب در بازار آزاد ۳۶۵ میلیون تومان، ۳۸۵ میلیون تومان و ۴۶۰ میلیون تومان ارزان تر هستند که بدین ترتیب MVM X۲۲ دنده ای لاکچری ۲۴ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، MVM X۲۲ دنده ای ۲۵ میلیون تومان و MVM X۲۲ اتوماتیک ۳۷ میلیون تومان در کارخانه گران تر هستند.
آخرین خودروی گران تر از بازار این شرکت MVM ۳۱۵ پلاس اتوماتیک ۴۲۰ میلیون تومانی است که در بازار ۳۰ میلیون تومان ارزان تر قابل خریداری است؛ چونکه بازار قیمت این خودرو را ۳۹۰ میلیون تومان تعیین کرده است.1399/10/05
01:06:08
5.0 / 5
1389
تگهای خبر: بازار , خرید , سازمان , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه