ستاری:

دلیلی ندارد از ذرت و كنجاله بعنوان خوراك دام و طیور استفاده نماییم

دلیلی ندارد از ذرت و كنجاله بعنوان خوراك دام و طیور استفاده نماییم معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: دلیلی ندارد اگر کشورهای دیگر برای خوراک دام و طیور از ذرت و کنجاله استفاده می نمایند، ما هم از آنها استفاده کنیم؛ در حالیکه ساختار این اقلام با ساختار کشاورزی و آب و هوایی ما همخوانی ندارد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، سورنا ستاری امروز در مراسم رونمایی از پروژه های منابع طبیعی و امضای تفاهم نامه مشترک با وزارت جهادکشاورزی در عرصه منابع طبیعی با اشاره به اینکه پروژه های مشترک بسیاری در بحث امنیت غذایی با وزارت جهاد کشاورزی داریم، اظهار داشت: ایران آب و هوا و اکوسیستم مخصوص به خودش را دارد و دلیلی ندارد اگر یک تکنولوژی در جایی جواب داد در کشور ما هم جواب دهد؛ ازاین رو بومی سازی یکی از اقدامات جدی است که باید با عنایت به تنوع بومی و آب وهوایی در ایران صورت گیرد.
وی تصریح کرد: دلیلی ندارد اگر کشورهای دیگر برای خوراک دام و طیور از ذرت و کنجاله استفاده می نمایند ما هم از آنها استفاده کنیم؛ چونکه ساختار این اقلام با ساختار کشاورزی و آب و هوایی ما هم خوانی ندارد.
او ضمن اشاره به اینکه در حوزه منابع طبیعی باید به دنبال راهکارهای اقتصادی باشیم، اظهار داشت: با پول دولت نمی توان مراتع را نگه داشت و درست هم نیست. باید مدل های اقتصادی را توسعه داد.
ستاری از آمادگی معاونت علمی ریاست جمهوری برای بومی سازی و توسعه مدلهای اقتصادی اطلاع داد.
به قول معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، تنوع گیاهی فوق العاده ای در ایران وجود دارد ولی خیلی از این گیاهان فراموش شده است.
وی با اشاره به اینکه با دانش می توان مشکل امنیت غذایی را حل کرد، به اهمیت تاسیس شرکتهای دانش بنیان اشاره نمود و اظهار داشت: در هر حوزه ای که تعداد شرکتهای دانش بنیان کم بوده، بیشترین ضربه را خورده ایم و در بخش هایی که جوانان مبادرت به تاسیس شرکتهای دانش بنیان کرده اند، رشد و توسعه را شاهد بوده ایم.
ستاری در انتها اظهار داشت: محصول نهایی حاصل سرمایه گذاری بخش خصوصی است چونکه دولت هرچه در پژوهش سرمایه گذاری کند محصولی از آن به دست نمی آید.1399/10/14
19:18:52
0.0 / 5
1157
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه