رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران:

بازار خودرو مجدد آرام گرفت

بازار خودرو مجدد آرام گرفت به گزارش نیو باکس در حالیکه دو روزی است برخی سایت ها و شبکه ها، روند قیمتی بازار خودرو را افزایشی گزارش می کنند، رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران، وضعیت فعلی بازار خودرو را آرام توصیف و اعلام نمود که قیمت ها همان قیمت های هفته پیش است و این بازار ۳۲ درصد افت قیمت را که از آغاز آبان ماه آغاز کرد، حفظ نموده و اینکه برخی ادعا می کنند قیمت ها افزایش یافته تنها بر روی کاغذ و در نتیجه جوهای روانی است.


نزدیک به ۱۰ روز است که از اعلام فرمول جدید قیمت گذاری خودرو های داخلی توسط رئیس شورای رقابت می گذرد. بعد از برگزاری جلسه شورای رقابت و اعلام فرمول جدید برای قیمت گذاری برخی از خودرو ها، قیمت ها بعد از چند ماه، روند کاهشی خود در بازار را متوقف کرد و نوسان افزایشی جزئی به خود دید اما مجدد آرام و به دور از التهاب شد.
حال مجدد طی روزهای اخیر زمزمه هایی مبنی براینکه در نتیجه تصمیمات مسؤلان دولتی، به ویژه شورای رقابت در اتخاذ فرمول جدید قیمت گذاری خودرو، بازار خودرو گرفتار نوسان افزایشی شده و این تصمیم آبی شده است به آسیاب دلالان خودرو! خبرهایی مبنی براینکه مصوبه اخیر شورای رقابت باعث بر هم زدن آرامش بازار و افزایش قیمت برخی خودرو ها به گوش می رسد.
در جهت بررسی صحت این مورد و اطلاع از حقیقت بازار خودرو، به سراغ سعید موتمنی- رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران- رفته ایم.
وی در گفتگو با ایسنا، ضمن تاکید براینکه در بازارهای سرمایه (که خودرو را هم شامل می شود)، هر اظهارنظر از جانب مسؤلان چه مثبت و چه منفی، اثر روانی خویش را خواهد گذاشت، تصریح کرد: ازاین رو در نتیجه اظهارنظرها و اتخاذ تصمیات جدید در ارتباط با مبحث قیمت گذاری خودرو، بازار کمی گرفتار نوسان شد اما باتوجه به صحبت های رئیس بازرسی کل کشور دیده شد که التهاب بازار، فروکش کرد.
رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران خاطرنشان کرد: زمانیکه قرار باشد تغییری در قیمت ها صورت پذیرد، چند روزی زمان خواهد برد تا مجدد به روزهای قبل از آن بازگردد. دو الی سه درصد بازار گرفتار نوسان افزایشی شد اما هم اکنون بازار آرام شده و خبرهایی که از گوشه و کنار در خصوص افزایش قیمت به گوش می رسد، در حقیقت تنها بر روی کاغذ است.
موتمنی تصریح کرد: بازار همان بازار هفته گذشته است و همان ۳۲ درصدی که از اوایل آبان ماه ایجاد شده، حفظ نموده است و مشتریان و خریداران هم این شرایط را پذیرفته اند و تنها افرادی که نیاز واقعی به خودرو دارند، به بازار رجوع می کنند. امروز هم بازار آرام بوده اما در حقیقت همیشه هستند افرادی که به دنبال ایجاد التهاب در بازارند؛ زمانیکه خبرهای منفی همچون همین افزایشی شدن قیمت ها در اثر تصمیمات شورای رقابت مطرح می شود، برخی دارندگان خودرو از عرضه خودرو خود به بازار امتناع می کنند.
و ی اضافه کرد: همانطور که پیش از این هم اعلام نموده ام، تا آخر سال به علت اینکه نوسان شدید ارز نداریم، افزایش آنچنانی در قیمت خودرو هم نخواهیم داشت. همانطور که طی چند روز گذشته که بازار ارز با درصد کمی نوسان داشت، بازار خودرو هم تحت تأثیر همین نوسان و همینطور جو روانی بوجود آمده بعد از تصمیم شورای رقابت دو الی سه درصد افزایشی شد، اما هم اکنون بازار کاملا آرام است.
منبع:

1399/10/17
23:56:46
0.0 / 5
963
تگهای خبر: بازار , خرید , سایت , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه