وزیر صمت:

وزارت صمت موردهجمه رانت خواران و مفسدان قرار گرفته است

وزارت صمت موردهجمه رانت خواران و مفسدان قرار گرفته است به گزارش نیو باکس کرمان وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: وزارت صمت وزارتخانه خط مقدم است که موردهجمه همه رانت خواران، مفسدان و ویژه خواران قرار گرفته است.


"علیرضا رزم حسینی" عصر امروز 18 دی ماه در جلسه مشترک رفع موانع تولید و شورای معادن استان کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدسپهبد حاج قاسم سلیمانی اظهار نمود: شهید سلیمانی آغازگر یک مکتب شد و به شایستگی مقام معظم رهبری بهترین تجلیل را از این سرباز نامدار وطن داشت.
وی همین طور با گرامیداشت یاد آیت الله جعفری نماینده سابق ولی فقیه در استان کرمان اضافه کرد: ایشان در 40 سال قبل خدمات نجیبانه ای در استان ارائه و در دفاع مقدس برای بسیج عمومی مردم بمنظور دفاع از کشور کارهای مهمی انجام داد.
رزم حسینی با اشاره به اینکه وزارت صمت وزارتخانه خط مقدم است که موردهجمه همه رانت خواران، مفسدان و ویژه خواران قرار گرفته، اشاره کرد: این وزارتخانه 40 درصد جی دی پی، 38 درصد اشتغال کشور و مسئولیت معیشت و سفره مردم را به عهده دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه این وزارتخانه در وضعیت جنگ اقتصادی نیز مورد حمله بدخواهان است، بیان کرد: وزارت صمت اگر بخواهد با صداقت با مردم گفت و گو کرده، ملاحظه کاری نداشته باشد و سبک اداره جدیدی دنبال کند نیاز به حمایت حکومت دارد نه فقط حمایت دولت و رئیس جمهور و حکومت باید به کمک وزارت صمت بیاید و برای معیشت مردم، تولید کشور و تجارت خارجی تلاش کند.
وی اظهار نمود: در حوزه تجارت خارجی هر بخشنامه و قانونی با همکاری بانک مرکزی و محوریت این وزارتخانه صادر می شود و در بحث رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و واردات کالاهای اساسی و مواد اولیه موردنیاز کارخانجات اقدام خوبی صورت گرفت و در یک ماه و نیم گذشته 5 میلیارد دلار ثبت سامانه شده است.
رزم حسینی اشاره کرد: روز به روز برای رفع موانع این حوزه کار می نماییم و حتما اتفاقات خوبی باهمکاری رئیس کل بانک مرکزی انجام می دهیم تا صادرات افزایش و ارزآوری به کشور بیشتر شود.
ایشان سپس بیان کرد: در کل کشور از 52 هزار واحد صنعتی بیش از 10 هزار واحد راکد یا تعطیلست که اراده کردیم تا اختتام امسال 1500 واحد را فعال نماییم.
وزیر صمت اظهار داشت: امروز اگر هر گروه و شخصیت سیاسی که می خواهد کار کند، سیاسی ترین کار، فعالیت اقتصادی و معیشت مردم است. چه سیاستی بهتر از اینکه دل مردم را نسبت به انقلاب و نظام نرم تر کنیم؟ باید دل مردم را با کار و اقتصاد به دست بیاوریم.
وی اظهار نمود: ستاد تسهیل و رفع موانع تولید اختیارات خوبی دارد و برای تکمیل واحدهای نیمه فعال 52 هزار میلیارد تومان در قرارگاه جهش تولید تصویب و به استانها ابلاغ گردیده و فرصت خوبی است که واحدهای راکد و غیرفعال از این تسهیلات استفاده کنند.
رزم حسینی بیان کرد: بروکراسی اداری همه را خسته می کند و هر کس در جای خود باید کمک کرده و از چسبندگی بروکراسی خودرا نجات بدهد و من تا جایی که بگذارند، این کار را خواهم کرد.
وی ادامه داد: بروکراسی مزمن و مریض روز به روز نظام دیوان سالاری ما را افزایش داده و مردم را کوچک کرده است که اگر فرصت داشتیم در این دولت وزارتخانه ای می ساختیم که حداقل نیرو و حداکثر کارآیی را داشته باشد؛ ضمن اینکه هر اصلاحاتی هزینه هایی دارد و باید یک نفر فداکاری کند و این کار امکانپذیر است.
وزیرصنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه قوانین مزاحم را احصاء کرده ایم، اظهار داشت: برای فعالیت معادن راکد مطمئنا مخالفت هایی شروع می شود اما ما سه ماه مهلت دادیم ا تعیین تکلیف کنند برای اینکه افرادی سال ها مجوز فروشی کرده و مجوز به 10 واسطه داده شده که باید این محدوده ها به مزایده گذاشته شود و این در اختیار شورای معادن استان است که باید با همکاری دستگاه های نظارتی به افرد اهل واگذار کنند.
وی اظهار نمود: از کل جغرافیای ایران تنها سه درصد قلمرو اکتشافی معادن ماست و مابقی توسط منابع طبیعی، محیط زیست و انرژی اتمی گرفتار شده و البته از همین سه درصد پهنه اکتشافی تنها در 10 درصد اکتشاف صورت گرفته است.
رزم حسینی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: ما قانون را به نفع توسعه کشور خم می نماییم ولی قانون شکنی نمی نماییم و مسئولان استان کرمان با اتحاد استانی و ظرفیت ها می توانید استان کرمان را بسازید.
وزیر صمت با اشاره به اینکه ظریت هایی در کشور وجود دارد که امکان ساخت داخل را بسیار بالا می برد، اظهار داشت: در خودروسازی کار را آغاز کردیم هرچند مافیای بزرگی دارد و آنها حتی روزنامه و خبرنگار دارند اما ساخت داخل را دنبال می نماییم.
وی با اشاره به لزوم حذف امضاهای طلایی اظهار داشت: تفویض اختیارات را دنبال می نماییم و چند استان پایلوت را اعلام خواهیم کرد و باید لوازم حقوقی نیز فراهم گردد و اختیارات را می دهیم تا استانها تنفس کنند و خودشان تصمیم بگیرند.
رزم حسینی با اشاره به اعداد تامین مالی واحدهای تولیدی در سالهای 97 و 98 بیان کرد: 30 درصد از تسهیلات پرداخت شده سهم بنگاه های کوچک و خرد است، در صورتیکه 75 درصد اشتغال در این بخش است و 90 درصد از 970 هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطائی به 10 درصد افراد تسهیلات داده شده و این توزیع ناعادلانه ثروت، حاشیه نشینی و بیماری اقصادی است.
وی بیان کرد: تلاش می نماییم در حوزه صنعت، معدن و تجارت مکانیزمی فراهم گردد که تامین مالی توسط وزارتخانه، بنگاه های توسعه گرا و بخش خصوصی برای پشتیبانی کردن بنگاه های کوچک صورت گیرد که ایده موفق و خوبی است و حتما مورد اقبال همه خواهد بود که منابع را مدیریت شده به اهلش بدهیم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه با اشاره به درخواست های مطرح شده در جلسه امروز اظهار نمود: راه آهن جیرفت باید به شبکه سراسری وصل شود که کار در دولت یازدهم شروع شده و حاضر هستیم کمک نماییم و شرکت های توسعه گرای وزارتخانه را در این کار مشارکت بدهیم و باید کار دنبال شود.
وی ادامه داد: خط دوم انتقال آب از خلیج فارس را در دهه فجر با حضور رئیس جمهور آغاز می نماییم و انتقال آب از دریای عمان از چابهار شروع شده و کارها در حال انجام می باشد و امیدواریم عملیات اجرائی در این پروژه به زودی آغاز شود.
رزم حسینی در آخر با اشاره به اینکه مردمی کردن اقتصاد قابل انجام است، اظهار داشت: الگوی اقتصاد مقاومتیِ قلعه گنج در سراسر استان خراسان در حال اجراست.
منبع:

1399/10/19
22:08:59
0.0 / 5
1158
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , تسهیلات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه