برای قطعی برق خسارت بگیرید

برای قطعی برق خسارت بگیرید مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از ارائه برنامه زمان بندی قطی برق و همین طور تغییر زمان قطعی برق از میانه روز به ساعات اختتام فعالیت واحدهای تولیدی آگاهی داد و اظهار داشت: تولید کنندگانی که به سبب قطعی برق گرفتار خسارت شدند می توانند حق خودرا بوسیله قانونی پیگیری کنند و جبران خسارت وارده را از شرکت های برق دریافت نمایند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، حدود دو هفته پیش و پس از تشدید آلودگی هوا، تعدادی از کلان شهرها با قطعی گسترده برق مواجه گشتند، اما خیلی زود برق واحدهای مسکونی پایدار و خاموشی ها به پایان رسید. اما گزارش ها از شهرک های صنعتی حاکی از این است که طی دو هفته گذشته واحدهای تولیدی حدودا هر روز با قطعی برق مواجه بودند و به شکلی بار قطعی برق از واحدهای مسکونی به واحدهای تولیدی منتقل شده بود. این در حالیست که طبق ماده ۲۵ قانون تسهیل فضای کسب وکار در صورت کمبود انرژی واحدهای تولیدی در اولویت قطع انرژی قرار نگیرد.
در این رابطه صابر پرنیان در گفت و گو با ایسنا، از قطع هر روزه برق شهرک های صنعتی در هفته های اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: بتازگی جلسه ای در این رابطه با حضور متولیان برق و مسئولان برخی از شهرک های صنعتی برگزار و پس از بررسی راهکارهای کاهش خسارت، قرار شد شهرک های صنعتی هم در زمینه صرفه جویی در مصرف گاز همکاری کنند. همین طور از مردم می خواهیم برای جلوگیری از بیکاری کارگران در مصرف خود صرفه جویی کنند.
وی ادامه داد: تا حالا شهرک های صنعتی هر روز در ساعات مختلف و در نقاط مختلف شاهد قطعی برق بودند، اما در برنامه زمانبندی مقرر شده برق شهرک ها به صورت یک روز در بین و در ساعاتی که بتوانند آنرا مدیریت کنند، اجرا شود. چونکه قطعی برق در میانه روز برای واحدهای تولیدی قابل مدیریت نیست، اما در ساعات پایانی فعالیت این امکان وجود دارد تا لطمه کمتری به تولید وارد شود.
بار خاموشی ها بر دوش واحدهای تولیدی افتاد
پرنیان همین طور تایید نمود که در هفته های اخیر با حفظ پایداری برق واحدهای مسکونی، بار قطعی برق بر دوش واحدهای تولیدی افتاده بود.
بگفته مدیر عامل شرکت شهرک های صنعتی استان تهران از تصمیمات مهم جلسه این بود که قرار شد ساعت قطعی برق در شهرک های صنعتی به زمان های موکول گردد که خللی در تولید وارد نشود و زمان بندی جامع قطعی برق هم اعلام گردد تا واحدهای تولیدی بتوانند نحوه استفاده از ماشین آلات صنعتی و ساعات کار کارگران را مدیریت کنند. تا پیک مصرفی که پیش بینی می شود تا حدود دو هفته آتی ادامه داشته باشد، بگذرد.
این مقام مسئول با اعلان اینکه در اثر قطعی برق خسارتی در زمینه از بین رفتن مواد اولیه، لطمه به ماشین آلات صنعتی، از بین رفتن محصول و همین طور خسارت های کارگری ناشی از عدم کارکرد کارگر، کاهش تولید و افزایش هزینه های تولید در شهرک های صنعتی تهران ایجاد شده، اشاره کرد: هم اکنون آمار های مربوط به خسارات ناشی از قطعی برق به واحدهای تولیدی در حال جمع آوری است و تولید کنندگانی که به سبب قطعی برق گرفتار خسارت شدند می توانند حق خودرا بوسیله قانونی پیگیری کنند و جبران خسارت وارده را از شرکت های برق دریافت نمایند.
این مقام مسئول در پاسخ به اینکه چرا در سالهای گذشته تا این حد مشکل تامین برق وجود نداشت، اظهار داشت: متولیان صنعت برق کشور باید به این مساله پاسخ دهند، اما آنچه در جلسات مشترک به ما اعلام شده، افزایش مصرف و کمبود گاز طبیعی در نیروگاه ها است.
این شرایط در حالی است که کشور در سالهای گذشته در فصل زمستان با قطعی برق گسترده مواجه نبود و هنوز مشخص نیست دقیقا چه پارامتری تغییر کرده که منجر به این شرایط و کمبود گاز در کشور شده است. چونکه قبل از خاموشی ها نیز کلان شهرها خصوصاً تهران با آلودگی شدید هوا مواجه بودند که علت آن استفاده از مازوت در نیروگاه ها به سبب کمبود گاز طبیعی بود، هرچند اظهارات ضد و نقیضی در این رابطه عنوان شد.
البته گمانه زنی های مختلفی دراین زمینه مطرح شده. برای مثال در هفته های گذشته، گزارش هایی از حضور چینی ها برای استخراج بیت کوین در ایران انتشار یافته و این گمانه زنی مطرح شده که یکی از دلیلهای قطعی گسترده برق امسال افزایش چشم گیر استخراج رمزارزها به صورت قانونی و غیرقانونی می باشد. بدین سبب در ایام اخیر اخباری از برخورد با تعدادی از ماینرهای غیرمجاز منتشر و همین طور اعلام گردید که در امتداد مدیریت مصرف برق و جلوگیری از خاموشی با استخراج کنندگان رمز ارز مجاز مذاکره شد تا در این زمان فعالیت خودرا متوقف کنند و در این راستا فعالیت استخراج کنندگان رمز ارز چینی هم متوقف گردید.
'البته سخنگوی شرکت ملی گاز نیز بتازگی اعلام نموده که مصرف گاز از شروع دی ماه حدود ۱۰ درصد نسبت به زمان مشابه پارینه افزایش یافته که یکی از دلیلهای این مسئله، شیوع بیماری کرونا و افزایش استفاده از آب گرم و دلیل دوم آن ورود موج سرما به کشور است.1399/11/07
23:30:33
0.0 / 5
1247
تگهای خبر: تولید , شركت , صنعت , هزینه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه