طبق اعلام بانك مركزی

تعداد و مبلغ چك های برگشتی بیشتر شد

تعداد و مبلغ چك های برگشتی بیشتر شد تازه ترین آمار بانک مرکزی درباره چک های برگشتی در آذر ماه نشان داده است که در این ماه بالغ بر ۸۹۳ هزار فقره چک برگشت خورده که این تعداد ۳۱.۱ درصد نسبت به آبان ماه افزایش دارد و ارزش چک های برگشتی هم به ۲۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده که ۵.۶ درصد افزایش داشته است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، تازه ترین آماری که بانک مرکزی از جریان مبادلات چک منتشر نموده است، نشان داده است که در آذر ماه ۹.۵ میلیون فقره چک به ارزشی حدود ۱۸۵ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان مبادله شده است که از نظر تعداد ۱۸ درصد افزایش و مبلغ تا ۲.۲ درصد نسبت به آبان ماه کاهش دارد.
از طرفی، بیشتر از ۸.۶ میلیون فقره با ارزشی بالغ بر ۱۶۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان از چک های مبادله ای وصول شده است که از نظر تعداد ۱۶.۷ درصد افزایش و مبلغ ۳.۲ درصد کاهش دارد. در کنار چک های وصولی بالغ بر ۸۹۳ هزار فقره چک برگشت خورده که این تعداد ۳۱.۱ درصد نسبت به آبان ماه افزایش دارد و ارزش چک های برگشتی به ۲۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان می رسد که معادل ۵.۶ درصد افزایش داشته است.
همینطور در این زمان، در استان تهران حدود ۲.۹ میلیون فقره چک با ارزشی بیشتر از ۸۹ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مبادله شده که مبین صدرنشینی استان تهران در مبادله چک در سطح کشور است.
چک های وصول شده در تهران ۲.۶ میلیون فقره به ارزشی بالغ بر ۷۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان و چک های برگشتی تا ۲۶۱ هزار فقره به ارزش ۹ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان گزارش شده است.

میزان چک های برگشتی به تفکیک علل
علاوه براین، در آذر ماه سال جاری در کل کشور بـالغ بـر ۸۶۴ هـزارفقـره چـک بـه ارزش ۲۲ هـزار میلیـارد و ۴۰۰ تومان به علل کسری یـا فقـدان موجـودی برگشـت خورده است که در واقـع از نظـر تعـداد ۹۶.۸ درصـد و از نظر ارزش ۹۶.۲ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است.
از طرفی، در استان تهران ۲۵۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ۹ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به علل کسری یا فقدان موجودی برگشت داده شده که در استان تهران از نظر تعداد ۹۵.۸ درصد و از نظر مبلغ ۹۵ درصد از کل چک های برگشتی به علل کسری یا فقدان موجودی بوده است.
منبع:

1399/11/14
11:58:26
0.0 / 5
835
تگهای خبر: بانك
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه