با امضای یك تفاهم نامه سه جانبه كلید خورد؛

استفاده از ظرفیت های مالی شركت های بزرگ برای تامین مالی پروژه ها

استفاده از ظرفیت های مالی شركت های بزرگ برای تامین مالی پروژه ها نیو باکس: تفاهمنامه تامین مالی طرح ها و پروژه های معدنی با بهره گیری از ظرفیت های مالی شرکت های بزرگ و پیشران زیر مجموعه وزارت صمت به امضا رسید.به گزارش نیو باکس به نقل از وزارت صنعت، معدن و تجارت، برمبنای تفاهم نامه سه جانبه ای که میان ایمیدرو، معاونت طرح و برنامه وزارت صمت و بانک تخصصی بخش صنعت و معدن به امضا رسید، مقررشد از ظرفیت های مالی شرکت های در رابطه با وزارتخانه برای تامین مالی واحدها و طرح های اولویت دار بخش صنعت و معدن استفاده گردد.
هدف از انعقاد این تفاهم نامه که با حضور علیرضا رزم حسینی وزیر صمت به امضا رسید کمک به رونق سرمایه گذاری و تامین مالی واحدها و طرح های بخش صنعت و معدن و پشتیبانی از اشتغال این بخش است.
بر اساس این تفاهم نامه طرفین توافق کردند تا میزان سپرده گذاری شرکت های تابعه و وابسته ایمیدرو در ۳ مرحله تا سقف ۳۰ هزار میلیارد ریال و با نرخ بانکی قابل مذاکره (بر مبنای نرخ مصوب شورای پول و اعتبار) در نزد بانک مذکور افزایش یابد.
بانک مذکور در تفاهم نامه هم در مرحله اول حداقل به نسبت ۴ برابر این سپرده گذاری و حداقل تا ۴۰ هزار میلیارد ریال مبادرت به ارائه تسهیلات و اعتبار بمنظور تامین سرمایه در گردش، سرمایه گذاری و تامین مالی طرح های توسعه ای واحدهای معدنی و صنعتی کند.
با تحقق این هدف، ایمیدرو همکاری لازم را برای افزایش میزان سپرده گذاری شرکت های تابعه و وابسته در مرحله دوم و سوم (هر کدام ۱۰ هزار میلیارد ریال) پیگیری و انجام خواهد داد تا در نهایت، میزان تسهیلات و اعتبار بانک در اختیار بمنظور سرمایه گذاری و تامین مالی طرح ها و پشتیبانی از تولید به ۱۲۰ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.
شناسایی، اولویت بندی و اعلام لیست طرح های در رابطه با زنجیره معدنی و صنایع معدنی بوسیله کمیته ای مشترک میان ایمیدرو و معاونت طرح و برنامه وزارت صمت انجام می شود و حداقل ۵۰ درصد منابع مالی فوق به این بخش تخصیص داده می شود.
همچنین در بخش صنعت، اولویت بندی طرح ها با معاونت طرح و برنامه وزارت صمت خواهد بود.
فرآیند ثبت درخواست متقاضیان تسهیلات از این منابع، ارجاع به بانک عامل بخش صنعت و معدن و بررسی، تأیید و پرداخت تسهیلات، در سامانه هماهنگ وزارت صمت پیاده سازی و عملیاتی خواهد شد.
همچنین با هدف تقویت گردش مالی بانک تخصصی بخش صنعت و معدن، قرار شد شرکت ها، قسمتی از منابع گردش حساب فروش مربوط به بورس کالا را نیز بوسیله درگاه بانک مذکور انجام دهند.


منبع:

1399/11/21
20:56:00
0.0 / 5
546
تگهای خبر: بانك , تجارت , تسهیلات , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه