پیش بینی تحلیلگران در نظرسنجی كیتكونیوز

قیمت طلا پایین تر می رود

قیمت طلا پایین تر می رود به گزارش نیو باکس بازار طلا بحران اعتماد ملایمی را تجربه می کند و در شرایطی که طلا بعنوان یک دارایی امن با داراییهای دیگر رقابت دارد، نظرات گوناگونی مطرح می شود.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، در جدید ترین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکونیوز، تحلیل گران وال استریت و سرمایه گذاران غیرحرفه ای جای خویش را عوض کردند. بعد از اینکه اونس طلا موفق نشد رشد قیمتی که در مقاومت بالای ۱۸۵۰ دلار به دست آورده بود، حفظ کند، اغلب تحلیل گران انتظار دارند قیمت طلا در معاملات هفته جاری ضعیفتر شود. در مقابل اغلب سرمایه گذاران غیرحرفه ای نسبت به روند قیمت طلا خوش بین شده اند در حالیکه هفته پیش خوشبینی آنها به پایینترین حد در سه ماه اخیر نزول کرده بود.

بسیاری از تحلیل گران انتظار دارند طلا در کوتاه مدت تحت فشار بماند چونکه سرمایه گذاران به روند صعودی بازارهای سهام متمرکز شده اند. همزمان تحلیل گران می گویند سرمایه گذاران زیادی به سمت بیت کوین می روند که در رکورد بالایی معامله شود و در فضای نرخهای بهره پایین به پناهگاه جدید دارایی در مقابل تورم تبدیل گشته است.

کالین سیژنسکی، استراتژیست ارشد بازار در شرکت مدیریت سرمایه SIA اظهار داشت: در حالیکه اعتماد سرمایه گذاران در مقطع فعلی بالاست، تقاضای زیادی برای داراییهای دفاعی وجود ندارد. به علاوه، معامله گرانی که به دنبال جایگزین دیگری برای دلار آمریکا هستند، به جای فلزات پرارزش تمرکز بیشتری روی بیت کوین و سایر رمزارزها پیدا کرده اند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از کارشناسان وال استریت، ۱۴ نفر شرکت کردند که در بین آنها، ۱۰ نفر معادل ۷۱ درصد به کاهش قیمت طلا و دو نفر معادل ۱۴ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند در حالیکه دو نفر معادل ۱۴ درصد نظری نداشتند.

در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران غیرحرفه ای، ۱۲۵۷ نفر رای دادند که از میان آنها، ۶۴۴ نفر معادل ۵۱ درصد به افزایش قیمت طلا خوش بین بودند و در مقابل ۳۵۰ نفر معادل ۲۸ درصد کاهش قیمتها را پیشبینی کردند و ۲۶۳ نفر معادل ۲۱ درصد نظر خنثی داشتند.

در حالی که سرمایه گذاران خُرد به افزایش قیمت طلا خوش بین هستند، بازار برای جذب توجه جدید تقلا می کند. شمار شرکت کنندگان در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز به پایینترین سطح از اواخر اکتبر کاهش پیدا کرده است.

هفته گذشته ۴۸ درصد از سرمایه گذاران خُرد نسبت به افزایش قیمت طلا بدبین بودند در حالیکه ۶۴ درصد تحلیل گران بازار افزایش قیمت را پیشبینی کرده بودند. بازار طلا هفته گذشته برای جلب نیروی صعودی پایدار در کشمکش بود و قیمتها موفق نشدند رشدی که در بالای سطح ۱۸۵۰ دلار داشتند، حفظ کنند. در معاملات روز جمعه بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در آوریل سه دلار و ۶۰ سنت معادل ۰.۲ درصد کاهش پیدا کرد و در ۱۸۲۳ دلار و ۲۰ سنت بسته شد اما برای کل هفته رشد ملایمی را به ثبت رساند.

ناتوانی طلا برای حفظ صعود در بالای سطح مقاومتی ۱۸۵۰ دلار سبب شده است خیلی از تحلیل گران حالا به سطح حمایتی ۱۸۰۰ دلار چشم بدوزند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک اظهار نمود: ارتباط طلا با عوامل بنیادین مهمی نظیر کاهش بازده واقعی و دلار نسبتا خنثی آمریکا در یک هفته گذشته گسسته شده است. تصور می کنم طلا فعلا در وضعیت صبر و مشاهده قرار گرفته و به دنبال عوامل اثرگذار جدید است. در چنین فضایی امکان دارد شاهد پایین رفتن قیمتها و تست سطوح حمایتی باشیم.

در حالی که بعضی از تحلیل گران پایین رفتن قیمتها در کوتاه مدت را پیشبینی می کنند، وضعیت فعلی را فرصتی برای خرید می دانند. فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت بلو لاین فیوچرز به کیتکونیوز اظهار داشت: هر گونه کاهش قیمت به پایین مرز ۱۸۰۰ دلار با تقاضای خرید روبرو می شود.

باب هابرکورن، کارگزار ارشد کالا در شرکت آر جی او فیوچرز اظهار نمود: به قیمت طلا اندکی خوش بین است چونکه قیمتها در محدوده معاملاتی جاری حبس شده اند و سقوط قیمت به پایین ۱۸۰۰ دلار، یک فرصت خرید است. حرکت قیمت در بازار طلا اندکی مرموز است چونکه بازار عوامل بنیادین بسیار مثبتی دارد. تصویر فنی به قیمتهای پایینتر اشاره دارد اما در مقطع فعلی سرمایه گذاران بهتر است بخشی از سرمایه خویش را در طلا حفظ کنند چونکه قیمتها امکان دارد به سرعت بالاتر روند.

منبع:

1399/11/25
14:44:04
0.0 / 5
1138
تگهای خبر: بازار , بانك , تورم , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه