جذابیت ورود معادن به بازار سرمایه برای سرمایه گذاران

جذابیت ورود معادن به بازار سرمایه برای سرمایه گذاران معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) ضمن اشاره به تعاملات خوب صورت گرفته با سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام نمود که امکان ورود معادن به بازار سرمایه در قالب شرکت های سهامی عام پروژه یا صندوق های جسورانه اکتشاف و بهره برداری فراهم گشته است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، جلسه بهره گیری معادن از ظرفیت بازار سرمایه با حضور معاونان وزارت صمت و رئیس سازمان بورس انجام شد و طی آن روند ورود معادن، تشکیل شرکت سهامی عام پروژه معدنی و استفاده از ابزارهای بازار سرمایه جهت جذب سرمایه های مردمی در جهت سرمایه گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی را مورد بررسی قرار گرفت.
طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، سعید زرندی -معاون طرح و برنامه این سازمان- اظهار نمود: باتوجه به گستردگی جغرافیایی و موضوعی معادن کشور این امکان وجود دارد که این معادن به صورت منطقه ای و استانی یا باتوجه به ذخایر معادن که از نوع فلزی- آهنی یا غیرآهنی هستند، دسته بندی شده و با تشکیل هیات موسسین از فعالان معتبر بخش معدن و صنایع معدنی موجبات تاسیس شرکت سهامی عام پروژه و تامین مالی بوسیله پذیره نویسی مردمی فراهم شود.
وی ادامه داد: با این ابزار، امکان ایجاد شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی و سرمایه گذاری های کلان در پایین دست نیز فراهم شده و این شرکتها می توانند با ساختار مالی شفاف و پویا موجبات توسعه بخش معدن را فراهم آوردند. در حوزه واگذاری معادن تعطیل نیز جلسات اولیه با فعالان بخش برگزار تا با تاسیس هیات موسس و ستاندن مجوزهای لازم و واگذاری ۸۲ معدن تعطیل و راکد در اختیار دولت به این شرکت سهای عام، مردم را در توسعه معادن شریک شوند.
زرندی با اعلان اینکه در حوزه صندوق های جسورانه اکتشاف نیز ایمیدرو آمادگی کامل خودرا برای واگذاری پهنه های مرغوب بوسیله این صندوق ها اعلام نموده و اقدام خوبی نیز دراین زمینه صورت گرفته که در راه ستاندن مصوبات قانونی لازم است، اظهار داشت: تلاش زیادی برای پیوند بخش صنعت و معدن به بازار سرمایه چه در عرضه اولیه، انتشار اوراق و... انجام داده شده که البته در بخش معادن باید شرایط را بیشتر تسهیل نماییم.
معاون طرح و برنامه وزارت صمت اعلام نمود: طی ۱۰ ماه امسال هشت هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان انواع اوراق برای شرکت های صنعتی معدنی انتشار یافته که بیش از سه برابر مجموع اوراق انتشار یافته در ۱۲ ماه سال قبل است.
در این نشست، سرپرست معاونت معدنی، رئیس سازمان ایمیدرو و رئیس سازمان بورس درباب بهره گیری معادن از ظرفیت بازار سرمایه، بحث و بررسی نموده و نظرات خودرا برای اجرای این مساله مطرح نمودند.1399/12/06
22:03:39
0.0 / 5
952
تگهای خبر: ابزار , بازار , تجارت , توسعه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه