دبیر كانون سراسری انبوه سازان:

در هیچ نقطه ای از كشور، كاهش قیمت مسكن رخ نداده است

در هیچ نقطه ای از كشور، كاهش قیمت مسكن رخ نداده است خوزستان دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور اظهار داشت: تابحال در هیچ نقطه ای از کشور، کاهش قیمت مسکن رخ نداده است و اگر با ابزارهای رسانه ای بخواهیم قیمت مسکن را به صورت کاذب، کاهشی نشان دهیم، سرانجام خوبی نخواهد داشت و تبعات بسیار سنگینی برای این بازار خواهد داشت.فرشید پورحاجت در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اظهار نظر صنف مشاورین املاک در خصوص کاهش قیمت مسکن در اهواز اظهار نمود: نوع فعالیت مشاورین املاک در حوزه مسکن، دلالی است. متاسفانه در کشور، نظام حرفه ای برای خرید و فروش مسکن ایجاد نشده است و اتحادیه مشاورین املاک، هیچ برنامه مشخصی برای حرفه ای شدن نظام خرید و فروش املاک در کشور نداشته است.

وی اضافه کرد: مشاورین املاک، رنج و مشقت تولید مسکن را نچشیده اند و انتظار دارند قیمت مسکن شکسته شود آن هم در شرایطی که اقتصاد مسکن، تاب آوری لازم برای مواجه شدن با این مساله را ندارد.

دبیر کانون سراسری انبوه سازان کشور اظهار داشت: شرایطی که در بازار مسکن به وجود آمده است، عرصه را بر دلالان این حوزه تنگ کرده است و آنها تمایل دارند با ابزارهای رسانه ای، برای کاهش قیمت مسکن تلاش کنند تا رونق برای کسب و کارشان به وجود آید.

وی اشاره کرد: انبوه سازان، جامعه کارآفرینی هستند که موتورهای اقتصاد کلان کشور را با مشقت و رنج تمام، به گردش در می آورند و سهم عمده ای در اشتغال، تولید و نوآوری در کشور دارند.

پورحاجت بیان کرد: انبوه سازان با جدیت از رسیدن مسکن به دست مصرف کننده بدون واسطه گری و سوداگری استقبال می کنند؛ این صنف از اینکه قیمت ها به شکلی باشد که مردم عزیزمان توان خرید یک سرپناه امن در شان و جایگاه یک ایرانی داشته باشند، استقبال می کنند.

وی اظهار داشت: در اینکه هنوز کاهش قیمت در حوزه مسکن رخ نداده است، شکی نیست و علیرغم کاهش قیمت ها، طبق آمارهای به دست آمده همچنان افزایش قیمت محتمل ترین گزینه برای مسکن می باشد.

رئیس انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان خوزستان اضافه کرد: تابحال هیچ ردپایی از کنترل قیمت در نهاده های تولید و سفته بازی و سوداگری در حوزه مسکن دیده نشده است. زمانی که ما اعلام می نماییم که قیمت نهاده های تولید به صورت ابرتورمی بالا رفته است از بابت اعلام کردن قیمت های جدید مسکن نیست؛ هر گاه قیمت مسکن، ابرتورمی وار و سوداگرانه افزایش پیدا کرد، تولیدکننده واقعی مسکن متضررترین قشر است.

پورحاجت اشاره کرد: انبوه سازان به شدت از شرایط حاکم بر بازار مسکن گله مند هستند اما با نظرات غیرکارشناسانه و بدون مستندات درباره قیمت مسکن و بدون در نظر گرفتن سایر شاخصه های مربوطه هم به شدت مخالف هستیم؛ صداقت باید بعنوان یک عنصر ویژه در تعیین قیمت مسکن وجود داشته باشد.

وی با اشاره به وضعیت قیمت مسکن اظهار داشت: تابحال در هیچ نقطه ای از کشور، کاهش قیمت مسکن رخ نداده است و اگر با ابزارهای رسانه ای بخواهیم قیمت مسکن را به صورت کاذب، کاهشی نشان دهیم، سرانجام خوبی نخواهد داشت و تبعات بسیار سنگینی برای این بازار خواهد داشت.
1399/12/18
10:46:18
0.0 / 5
983
تگهای خبر: ابزار , اقتصاد , بازار , تورم
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه