پورابراهیمی:

رئیس جمهور اختلاف بین وزارتخانه های صمت، كشاورزی و بانك مركزی را مدیریت كند

رئیس جمهور اختلاف بین وزارتخانه های صمت، كشاورزی و بانك مركزی را مدیریت كند نیو باکس: رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از رئیس جمهور خواست اختلاف بین وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی و بانک مرکزی را مدیریت و مرتفع کند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، محمدرضا پورابراهیمی در تذکری در جلسه علنی بامداد امروز (یکشنبه) مجلس اظهار داشت: طبق دستوری که داده شد کمیسیون اقتصادی هفته گذشته نشست مشترکی را با وزیر صمت و معاونان وی، مسئولان ستاد تنظیم بازار، مدیران ارشد و مسئولین اتاق های تجاری و اصناف برگزار کرد. نمایندگان ناظر مجلس قرار بود در جلسات ستاد تنظیم بازار حضور پیدا کنند اما تا امروز هیچ دعوتی از مجلس نشده پس ما از وزارت صمت دراین زمینه گلایه مندیم.
وی ادامه داد: همین طور شاهد تصمیمات خاص در جلوگیری از صادرات محصولات کشاورزی به بهانه تنظیم بازار هستیم. این اقدامات بواسطه تصمیمات غیرکارشناسی صورت گرفته و بجای مدیریت بازار به اقتصاد کشور ضربه می زند. آقای رئیس جمهور باید اختلاف بین وزارتخانه های صمت و جهاد کشاورزی و بانک مرکزی را دراین زمینه مدیریت و مرتفع کند برای اینکه این اختلافات مشکل آفرین خواهد بود.
نماینده مردم کرمان در مجلس درباره وضعیت بازار سرمایه اظهار داشت: باتوجه به اقدامات و تصمیماتی که در کمیسیون اقتصادی انجام گرفته شده این تصمیمات باید در شورای عالی بورس اجرائی شود تا شاهد ساماندهی در این عرصه باشیم.
رئیس مجلس در پاسخ به این تذکر اظهار داشت: امروز وضع تنظیم بازار، کمبود کالاها و افزایش قیمت ها فشار مضاعفی به مردم آورده است، در بحث بورس نیز مشکلاتی مطرح است، ما در ارتباط با بورس در آخرین جلسه شورای عالی اقتصادی با حضور سران قوا موضوع را مطرح کردیم و درباره مصوبات مجلس و مجوزهایی که برای نظارت به شورای عالی بورس داده شده بحث و بررسی انجام گرفت.
وی ادامه داد: کمیسیون اقتصادی نیز هفته گذشته در رابطه با موضوع تنظیم بازار با وزیر صمت جلسه ای را برگزار کردند اما با توجه به این که تغییری در بازار حاصل نشده کمیسیون اقتصادی در هفته جاری و روزهای آتی جلسه دیگری را با وزیر صمت در همین موضوع برگزار کند.
قالیباف با اشاره به مشکلات بین وزارتخانه صمت و جهاد کشاورزی اظهار داشت: این مساله را در شورای عالی اقتصادی با حضور سران قوا مطرح کردیم، مجلس در نیمه دوم فروردین ۱۴۰۰ به این مساله خواهد پرداخت تا وظایف بین وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت به شکل قبل بازگردد و قسمتی از مشکلات حل شود.
وی افزود: کمیسیون اقتصادی فردا جلسه ای را درباره تنظیم بازار برگزار کند و گزارش آنرا روز سه شنبه ۲۶ اسفند ماه در صحن برای مردم قرائت کند.
منبع:

1399/12/24
12:35:03
0.0 / 5
1049
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , سرمایه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه