وزیر صمت مطرح كرد؛

۳علت بروز گرانی

۳علت بروز گرانی به گزارش نیو باکس وزیر صمت اظهار داشت: رشد نقدینگی، افزایش نرخ ارز و کاهش سرمایه گذاری در بخش تولید، سه علت بروز گرانی و تورم در کشور است.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی عصر امروز در مراسم امضای تفاهم نامه توسعه سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی با شرکتهای برتر، عنوان کرد: برای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برنامه ریزی کرده ایم که در این راستا با استفاده از توان شرکتهای برتر، این هدف را پیش خواهیم برد؛ در مرحله اول برای ۱۰۰ شرکت فراخوان دادیم که با استقبال کم نظیر روبرو شدیم؛ امروز مرحله نخست از امضای تفاهم نامه ها با حضور ارکان حکومت انجام شد.
وزیر صمت اضافه کرد: ۶۲ پروژه با سرمایه گذاری ۳۵۲ هزار میلیارد تومان توسط شرکتهای برتر اجرا خواهد شد تا فضای کشور به سمت ایجاد اشتغال پیش رود.
وی افزود: گرانی و تورم یکی از اشکالات کشور است که ریشه آنها ناشی از رشد نقدینگی، افزایش نرخ ارز و کاهش سرمایه گذاری تولید خواهد بود.
رزم حسینی اظهار داشت: بر مبنای برآورد بانک مرکزی، ۳، ۶۰۰ میلیون تومان نقدینگی در کشور وجود دارد که باید به سمت تولید هدایت شود، چون که راه خنثی سازی تحریم، چنین اقدامی است.
وزیر صمت بیان نمود: برای سال آینده هزار هزار میلیون تومان فرصت سرمایه گذاری احصاء خواهیم کرد.


منبع:

1399/12/26
13:17:48
0.0 / 5
1182
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تورم , توسعه
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه