سرمایه گذاران ایتالیایی به مازندران بازگشتند

سرمایه گذاران ایتالیایی به مازندران بازگشتند به گزارش نیو باكس یك گروه از سرمایه گذاران ایتالیایی كه یك سال و نیم پیش در سفری رسمی با ظرفیت های بخش های مختلف مازندران آشنا شده بودند، بار دیگر به منظور نهایی كردن تصمیم خود برای سرمایه گذاری، به این استان بازگشتند.


به گزارش نیو باكس به نقل از ایرنا، سرمایه گذاران منطقه ساحلی ' مونته سیلوانو ' این دفعه هم با سرپرستی ' فرانچسكو مورانیو ' به مازندران آمده اند و عصر امروز پنجشنبه در سالن فرمانداری ساری با مسئولان، مدیران و فعالان حوزه های گردشگری، كشاورزی و صنعتی مازندران دیدار و گفت و گو كردند.
شهردار منطقه ساحلی مونته سیلوانو كه مرداد 95 هم در راس هیاتی به مازندران سفر كرده بود، این دفعه به همراه سه نماینده از سرمایه گذاران بخش بین الملل شركت های ایتالیایی در حوزه تولید و فروش انواع محصولات كشاورزی، آلومینیوم، پروفیل، در و پنجره، فولاد، آهن و ساخت و سازها و نمای ساختمان های مسكونی به این استان آمده است.
شهردار مونته سیلوانو همینطور در این نشست خودش را بعنوان نماینده یك شركت گردشگری و همینطور ساخت و ساز از كشور ایتالیا معرفی نمود.

** سرمایه گذاری بخش خصوصی؛ اولویت دولت
فرماندار ساری در این نشست با ابراز خرسندی از حضور سرمایه گذاران خارجی در این شهرستان، اظهار داشت: سرمایه گذاری بخش خصوصی در زمینه های مختلف از اولویت های دولت جمهوری اسلامی است.
مجید حسین زادگان با اشاره به اینكه بعد از موفقیت های برجام، جمهوری اسلامی ایران بر گسترش روابط سیاسی و اقتصادی تاكید دارد، اضافه كرد: شباهت فرهنگی و تمدنی ایران و ایتالیا در دنیا زبانزد است و تبادل بین دو كشور از زمان باستان وجود داشته است و امیدواریم سفر این گروه تجاری و گردشگری به ساری مركز استان مازندران باعث گسترش بیشتر روابط بین دو كشور شود.
وی به وجود راه آهن سراسری، سواحل دریای خزر، فرودگاه بین المللی، شهر تاریخی فرح آباد با قدمت 400 ساله و كوههایی با پوشش جنگلی و برفی، زمین های كشاورزی حاصلخیز و دیگر زیرساخت های مورد نیاز برای سرمایه گذاری موفق در ساری اشاره نمود و اظهار داشت: ظرفیت های شهرستان ساری در گردشگری هم بی نظیر است.
فرماندار ساری با تاكید بر این نكته كه بعد از برجام، توافق ها در زمینه توسعه گردشگری و تجاری و بازرگانی در استان مازندران عملیاتی تر شده است، اضافه كرد: مدیران دستگاههای استان همچون جهاد كشاورزی، صنایع و معادن، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اتاق بازرگانی با تشكیل پنجره واحد برای سرمایه گذاری در استان مازندران، همه تلاششان را انجام می دهند تا سرمایه گذاران بتوانند با كمترین مشكل و در سریع ترین زمان اهدافشان را محقق كنند.
** قدم جدی سرمایه گذران ایتالیایی در مازندران
شهردار مونته سیلوانو هم در این نشست اظهار داشت: كشورم برای رشد اقتصادی و تبادل فرهنگی و تمدنی به صورت جدی آماده برداشتن گام های عملیاتی است.
مورانیو اضافه كرد: برای ما خیلی مهم است كه كاری را شروع كردیم حتما عملی شود و سفر كنونی ما هم به دنبال سفر سال قبل ما به مازندران به همراه تعدادی از سرمایه گذاران ایتالیائی است كه به امضای چند توافق نامه منجر شده بود.
وی اظهار داشت: امروز برای بار دوم به همراه سه نماینده از بخش بین الملل شركت های مهم ایتالیایی به ساری سفر كردیم و می خواهیم گام عملی خویش را برداریم تا آمدن ما فقط در حد حرف نباشد.
شهردار مونته سیلوانو اظهار داشت: رویكرد فعلی دولت ایران در تعامل بین المللی، باعث گسترش روابط تهران با كشورهای دنیا شده است.
این مقام ایتالیایی با اشاره به اینكه ایتالیا و ایران از تاریخ فرهنگی و تمدنی طولانی برخوردار می باشند و شباهت های زیادی در بخش خای مختلف دارند، تصریح كرد: بنابراین امروز باید زمینه های لازم را برای گسترش همكاری تجاری، اقتصادی و گردشگری تولید و فراهم نماییم.
مورانیو با اشاره به اینكه در سال های اخیر ارتباطات سیاسی و تجاری میان دو كشور ایران و ایتالیا گسترش خوبی یافته است، اضافه كرد: هم اكنون فرصت خوبی در اختیار دو كشور قرار دارد تا فاصله های قبلی را از میان ببرند و اشتراكات فرهنگی و تاریخی را بیشتر تبیین كنند.
وی ادامه داد: ما معتقدیم بیشترین فعالیت را برای رونق اقتصادی و تولید اشتغال در شهرهای ساحلی و رودخانه ای مانند ساری می توان انجام داد كه علاوه بر طبیعت زیبا، دارای میراث فرهنگی و تاریخی و صنعت گردشگری می باشد.
شهردار مونته سیلوانو، اخلاق نیكو و میهمان نوازی مردم ایران همچون شهر ساری را از خصوصیت های قابل توجه دانست و اظهار داشت: این مقوله انسانی هم ما را تشویق به گسترش ارتباطات میان مردم ایتالیا با ایران می كند.
مورانیو همینطور خصوصیت های شهر مونته سیلوانو را برای حاضران شرح داد و اظهار داشت كه این شهر دارای پنج كیلومتر ساحل در دریای مدیترانه است و جمیعت شناور آن در فصل تابستان با حضور گردشگران تا 110 هزار نفر می رسد.
وی اضافه كرد: حدود چهار هزار اتاق در هتل های شهر ساحلی مونته سیلوانو وجود دارد.
شهردار شهر مونته سیلوانو و هیات همراه بامداد امروز پنجشنبه به ساری سفر كردند و پیش از شركت در این نشست از چند منطقه گردشگری، میراث تاریخی و فرهنگی همچون شهر تاریخی فرح آباد ساری دیدن كردند.
دیدار با مدیران اتاق بازرگانی و بازدید از چند طرح تولیدی كشاورزی مازندران از دیگر برنامه های این هیات تجاری ایتالیا به استان است.
بر اساس آمار اتاق بازرگانی استان مازندران به صورت متوسط تجارت امسال مازندران در بخش واردات با كشور ایتالیا 23 میلیون دلار و در بخش صادرات 2 میلیون و 300 هزار دلار بوده است.
خبرنگار: سیدرضا هاشمی كروئی** انتشار دهنده: حسن فلاحتی
6990/1654

 

1396/11/12
20:28:52
5.0 / 5
4697
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه