وزیر صنعت:

واردات در سال قبل ۱۰ میلیارد دلار كم شد

واردات در سال قبل ۱۰ میلیارد دلار كم شد نیو باکس: وزیر صمت از کاهش 10 میلیارد دلاری حجم واردات کشور در سال قبل و هدایت قسمتی از آن به سمت تولید داخل آگاهی داد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت درباره شعار امسال اظهار داشت: از مقام معظم رهبری بابت نامگذاری امسال به تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها سپاسگزاری می کنم. ۱۱ سال است که رهبر معظم انقلاب موضوعات اقتصادی را بعنوان نام سال ها انتخاب می کنند. به خصوص ۳ سال اخیر که به تولید توجه ای ویژه شده است.
وی اضافه کرد: وزارت صمت در کنار وزارتخانه های نفت و جهاد کشاورزی برای تولید گام بر می دارند؛ سال قبل ۱۰ میلیارد دلار از حجم واردات کشور را کاهش دادیم که قسمتی از آن به سمت تولید داخل رفت و این روند را امسال نیز ادامه خواهیم داد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: بخش عمده ای از واردات ما کالاهای واسطه ای برای تولید است و ۵۰ درصد واردات سال قبل نیز از محل صادرات و با بهره گیری از سامانه نیمای بانک مرکزی انجام شد.
رزم حسینی با تاکید بر اینکه امسال مسیر سرمایه گذاری در تولید را هموارتر می نماییم اظهار داشت: بخشی ازمانع زدایی ها به لغو قوانین بر می گردد؛ سال قبل برخی قوانین مخل تولید را به مجلس ارائه دادیم. کمیسیون های تخصصی مجلس همکاری خوبی با وزارت صمت داشتند.
وی درباره پشتیبانی از تولید اظهار داشت: امسال مقرر است معادن را فعال تر نماییم. از همین رو در آخر ماه جاری ۴ تا ۵ هزار معدنی که کارهای اداری صدور مجوز آن انجام شده ولی افراد آنرا فعال نکرده اند آزاد خواهیم کرد و به صورت مزایده به دست مردم می دهیم که هم به تولید و هم به صادرات و اشتغال کمک شایانی خواهدنمود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت رشد صنعتی ایران در سال ۹۹ را ۷.۵ درصد عنوان و اظهار نمود: روابط وزارت صمت با تشکل ها، اتاق تجاری و صنعتگران افزایش خواهد یافت و امسال به دنبال رونق تولید هستیم.


منبع:

1400/01/06
02:42:15
5.0 / 5
994
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تجارت , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه