وزیر صمت خبر داد:

تولید داخلی بیش از ۷۰ درصد ماشین آلات صنایع بزرگ

تولید داخلی بیش از ۷۰ درصد ماشین آلات صنایع بزرگ وزیر صنعت، معدن و تجارت از تولید بخش اعظم ماشین آلات و قطعات مورد نیاز صنایع بزرگ کشور در کارخانه های ماشین سازی داخلی آگاهی داد.به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، علیرضا رزم حسینی در مراسم بهره برداری از طرح های ملی وزارت صنعت، معدن و تجارت که بامداد امروز (پنجشنبه ۱۲ فروردین ماه) با دستور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور به بهره برداری رسید، اظهار داشت: این پروژه ها شامل پنج طرح بزرگ است که یکی از آنها به صنایع مس اختصاص دارد.
به گفته رزم حسینی، بخش خصوصی به صنعت مس ورود کرده و به یکی از صادرکنندگان مس در دنیا تبدیل گشته ایم؛ هم اکنون رتبه یازدهم دنیا در این صنعت را در اختیار داریم.
وی یکی دیگر از پروژه های امروز را طرح «خُردایش» سنگ آهن گل گهر در حوزه معادن عنوان نمود و اظهار داشت: مجتمع گل گهر هم اکنون به پارس جنوبی صنعت تبدیل گشته و ظرفیت های زیادی برای سرمایه گذاری دارد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه کرد: بعد از بهره برداری از پروژه انتقال آب از خلیج فارس به صنایع بزرگ کشور، مجتمع گل گهر از آب شیرین شده از دریا استفاده می نماید.
رزم حسینی به افتتاح پروژه تولید کاشی و سرامیک در استان فارس اشاره و اظهار نمود: تولید کاشی ایران سالانه ۴۰۰ میلیون مترمکعب است و به تمام منطقه کاشی صادر می نماییم ضمن اینکه ۷۰ درصد کاشی عراق را ایران تامین می کند.
وی به بهره برداری از منطقه ویژه اقتصادی گرمسار اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان ایدرو بمنظور مهیا کردن زیرساخت برای صنعتگران، منطقه ویژه اقتصادی گرمسار با ۹ هزار هکتار را در اختیار دارد که فاز اول آن امروز به بهره برداری می رسد.
وزیر صمت یکی دیگر از پروژه ها را بهره برداری از مجتمع تولید آلومینیوم دانست و اظهار داشت: در بخش آلومینیوم یکی از صادرکنندگان مطرح دنیا هستیم و رتبه ۱۴ جهان در این صنعت را در اختیار داریم.
رزم حسینی درباره صنایع سیمان و پتروشیمی اظهار نمود: علاوه بر اینکه در بخش پتروشیمی رشد شگفت انگیزی داشته ایم، در بخش سیمان نیز سالانه ۸۵ میلیون تن سیمان ساخته و بخش مهمی از آن صادر می شود.
وی رشد صنعت در صنایع ماشین سازی را تصریح کرد و افزود: ۷۰ درصد ماشین آلات صنایع پتروشیمی، ۹۰ درصد ماشین آلات صنایع نساجی و ۷۵ درصد ماشین آلات صنایع فولاد را در داخل تولید می نماییم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره تشکیل سرمایه ثابت از طرف صنایع بزرگ اظهار داشت: طرحی را در یک سال قبل در وزارت صمت آغاز نموده ایم که شامل سرمایه گذاری از محل شرکت های برتر است. از این محل توانسته ایم ۵۲ هزار میلیارد تومان سرمایه جدید جذب کرده و پروژه صنعتی شروع نماییم. امسال نیز این طرح ادامه یافته و از سایر شرکتها می خواهیم تا به سرمایه گذاری در صنعت ادامه دهند.
رزم حسینی به نظرسنجی از ۹۰۰ فعال اقتصادی از طرف وزارتخانه صنعت، معدن و تجارت اشاره نمود و اظهار داشت: ۶۵ درصد پاسخ دهندگان درباره اولویت خود اعلام نموده اند که بهبود فضای کسب وکار، مهم ترین نیاز اولیه صنعتگران است.
وی به صادرات و واردات ۱۴۶ میلیون تن کالا در سال قبل اشاره و اظهار نمود: مجموع مبادلات تجاری ما در سال ۹۹ با وجود تحریم ها، به ۷۳ میلیارد دلار رسید.

1400/01/12
15:45:11
5.0 / 5
811
تگهای خبر: اقتصاد , تجارت , تولید , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه