بروزرسانی مقررات تامین برق مراكز استخراج رمزارزها

بروزرسانی مقررات تامین برق مراكز استخراج رمزارزها به گزارش نیو باکس سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: وزیر نیرو آخرین ویرایش مقررات تامین برق مراکز استخراج رمز ارز را ابلاغ نمود.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، مصطفی رجبی مشهدی اضافه کرد: بر طبق این ابلاغیه، تامین برق مرکز استخراج رمزارزها به چهار روش امکان پذیر است که انتخاب آن به عهده متقاضی است.چهار روش تامین برق برای مراکز استخراج رمزارزرجبی مشهدی اظهار داشت: تامین برق بوسیله الف) سرمایه گذاری در طرح های بهینه سازی مصرف برق، ب) تامین برق بوسیله نیروگاه های تجدیدپذیر (اعم از موجود و جدید)، ج) اتصال به شبکه و خرید انرژی از شرکت برق و یا د) با نصب و بهره برداری از مولدهای حرارتی، چهار روش تعریف شده ای است که متقاضیان می توانند برای تامین برق مراکز خود یکی از آنها را انتخاب نمایند. سخنگوی صنعت برق اضافه کرد: در دستورالعمل جدید که با اصلاحاتی ابلاغ گردیده، اوقات سال به سه دسته نوع یک (اوج بحرانی)، نوع دو (محدودیت بار) و نوع ۳ (عادی) تقسیم بندی شده است که هر کدام نیز تعرفه خاص خودرا دارد.

مصطفی رجبی مشهدی درباب اوقات نوع یک یا اوج بحرانی اظهار داشت: این دوره به زمان هایی اطلاق می شود که به سبب کافی نبودن ظرفیت تولید در مقایسه با اوج بار درخواستی، احتمال بروز خاموشی وجود دارد. حداقل میزان اوقات بحرانی برابر با ۳۰۰ ساعت است و مطابق با تبصره «۲» ماده «۴» مصوبه شماره ۵۸۱۴۴ مورخ ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ هیأت محترم وزیران فروش برق بوسیله شبکه در این ایام به مشترکین استخراج رمزارزها ممنوع می باشد.

وی درباب شرایط نوع دو یا محدودیت بار نیز اظهار داشت: این اوقات خارج از اوقات نوع یک (اوج بحرانی) بوده و حداکثر ۲۷۰۰ ساعت است که توسط شرکت توانیر و بر طبق محدودیت های تامین سوخت نیروگاه ها، عرضه برق و سایر قوانین و مقررات در کشور تعیین و اعلام می شود.

رجبی مشهدی درباره زمان های نوع ۳ یا عادی نیز اظهار داشت: این زمان ها، شامل کلیه اوقات سال به جز اوقات نوع یک (اوج بحرانی) و دو (محدودیت دار) است.تعرفه های برق رمزارزهاسخنگوی صنعت برق در زمینه تعرفه برق مراکز استخراج رمز ارز نیز اظهار داشت: بر طبق ابلاغیه جدید، بهای هر کیلووات ساعت برق مصرفی مراکز استخراج رمزارز برابر با ۱۶، ۵۷۴ ریال تعیین شده است که این میزان در زمان های نوع ۳ (عادی) با ضریب نیم و در زمان های نوع ۲ (محدودیت دار) با ضریب ۲ محاسبه می گردد.

وی همین طور اضافه کرد: تعرفه تعیین شده بر طبق متوسط بهای صادراتی برق و نرخ تسعیر سامانه نیما، هر سه ماه یک دفعه توسط شرکت توانیر اصلاح وبه روزرسانی شده و گزارش آن برای وزارت نیرو ارسال می شود.مشوق های وزارت نیرو برای مراکز استخراج رمزارزسخنگوی صنعت برق در عین حال درباره تعدادی از تخفیفات در نظر گرفته شده برای این مراکز اظهار داشت: بهای برق دریافتی از سطوح ولتاژ ۴۰۰ و ۲۳۰ کیلوولت با تخفیف ۲۰ درصدی و از سطوح ولتاژی ۱۳۲، ۶۶ و ۶۳ با تخفیف ۱۲ درصدی محاسبه می گردد. همین طور برق مصرفی مراکز استخراج رمزارزها که برمبنای تائید مراجع ذیصلاح به استخرهای استخراج داخل کشور متصل می شوند علاوه بر تخفیف های ولتاژ اتصال مذکور، مشمول ۱۵ درصد تخفیف دیگر نیز خواهند شد. رجبی مشهدی اضافه کرد: کلیه واحدهای استخراج رمزارزها که دوره ساخت آنها به انتها رسیده است و مبادرت به راه اندازی واحد خود نموده و فعالیتشان را آغاز نموده اند موظف به تبدیل جواز تأسیس به پروانه بهره برداری با درخواست از وزارت صمت می باشند در غیراینصورت قدرت مجاز آنها برابر با توان مصرفی دوره ساخت (کارگاهی) در نظر گرفته شده و هزینه تجاوز از قدرت برق دوره راه اندازی از مشترک ستاندن خواهد شد.


منبع:

1400/01/23
15:28:33
5.0 / 5
761
تگهای خبر: تولید , خرید , سرمایه , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه