بررسی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید كشاورزی در كمیسیون مربوطه

بررسی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید كشاورزی در كمیسیون مربوطه سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از بررسی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی در کمیسیون کشاورزی مجلس آگاهی داد و اظهار داشت: صورت موافقت هیات رئیسه طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی در صحن علنی مجلس بررسی خواهد شد.


معین الدین سعیدی در گفت و گو با ایسنا در مورد جلسه امروز (سه شنبه) کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و نمایندگان نظرات خودرا ارائه کردند. به نظرم نباید نگاه شعاری به فرمایشات مقام معظم رهبری و شعار تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها داشت، بلکه باید ساز و کار اجرائی شدن آنها را مدنظر قرار دهیم.
نماینده مردم چابهار در مجلس بروکراسی اداری کشور را عامل بی انگیزگی کشاورزان، دانست و اظهار داشت: متاسفانه شاهد مشکلات عدیده ای را در زمینه صدرو مجوزها شاهد می باشیم. گاهی فرآینده بروکراسی صدور مجوزها به قدری طولانی می شود که تولیدکنندگان و سرمایه گذاران انگیزه ندارند. ما برای تسهیل این مسیر طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی تهیه کردیم.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، از بررسی طرح پشتیبانی و رفع موانع تولید کشاورزی در صحن علنی مجلس در صورت موافقت هیات رئیسه آگاهی داد و اظهار داشت: بر طبق این طرح، ستادی تحت عنوان تنظیم بازار کشاورزی با حضور وزیر جهاد کشاورزی، وزیر اموراقتصاد و دارایی، وزیر صنعت، معدن و تجارت، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کل بانک مرکزی، وزیر دادگستری، وزیر راه و شهرسازی، رئیس نظام صنفی کشاورزی و منابع طبیعی، رئیس اتاق اصناف و نمایندگان عضو کمیسیون کشاورزی مجلس بعنوان ناظر و چهار کشاورز خبره منتخب وزیر جهاد کشاورزی تشکیل می شود.
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، اشاره کرد: قسمت شهرستانی ستاد تنظیم بازار کشاورزی نیز تشکیل خواهد شد که در آن درخواست متقاضیان تولید و سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی بررسی می شود تا اگر منافات قانونی نداشته باشد در اسرع وقت تصویب شود، در این ستاد روند استعلام ها که بسیار وقت گیر است تسهیل می شود.1400/01/25
11:59:32
5.0 / 5
631
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تجارت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه