مقیمی خبر داد

تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰

تولید ۵۰ هزار دستگاه تارا در سال ۱۴۰۰ به گزارش نیو باکس مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از برنامه ریزی برای تولید و عرضه ۵۰ هزار دستگاه تارا امسال اطلاع داد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، امروز (یکشنبه) فرشاد مقیمی (مدیرعامل گره صنعتی ایران خودرو) در نشست با غلامرضا شریعتی (رییس سازمان ملی استاندارد ایران)، ضمن تاکید بر اجرای استانداردهای ۸۵ گانه طبق تقویم و زمان بندی صورت گرفته، بازدید رئیس سازمان استاندارد در ابتدای سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها را نشان از عزم این سازمان در شناسایی و رفع چالش ها و موانع تولید دانست و خاطرنشان کرد: ایران خودرو پیش از انجام نظارت، خویش را ملزم و پایبند به اجرای ضوابط و مقررات و استانداردهای تعیین شده بعنوان رمز موفقیت در آینده می داند.
وی با بیان اینکه از سال قبل با همکاری سازمان استاندارد، شناسایی موانع شروع شده و بخشی از آن هم رفع شده است، بر ادامه این روند امسال تاکید کرده و اظهار داشت: انتظاراتی که در جامعه از ایران خودرو وجود دارد، برآورده خواهیم کرد.
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ضمن عرضه گزارشی از عملکرد سال قبل و برنامه های سال جاری این گروه صنعتی، اظهار داشت: ایران خودرو، پارسال با افزایش ۳۵ درصدی تولید در بخش سواری و افزایش ۶۷ درصدی در بخش خودرو های تجاری و سنگین نسبت به سال ۱۳۹۸، شعار جهش تولید را با تاکید بر توان داخلی محقق کرده است. در این میان خودرو های مونتاژی سهم اندکی در تولیدات سال قبل داشته اند.
وی از افزایش و بهبود تیراژ تولید در شروع سال کاری ۱۴۰۰ و تا روز ۲۴ فروردین ماه در مقایسه با مدت مشابه سال قبل اطلاع داد و اظهار نمود: در این زمان بیشتر از ۱۷ هزار دستگاه خودرو ساخته شده که ۴۱۶ درصد افزایش را نشان داده است. در همین بازه زمانی و با ادامه تحویل در تعطیلات نوروز سال جاری، میزان تحویل به مشتریان هم رشد چند برابری را تجربه کرده است؛ از آغاز سال جاری تا ۲۴ فروردین بیشتر از ۳۲ هزار دستگاه خودرو تحویل مشتریان داده ایم.
مقیمی افزود: تولید محصول با اشتراک بالای قطعه، راهبرد ایران خودرو در توسعه محصول است. اشتراک در قطعات، مقیاس تولید را افزایش داده و سبب مدیریت زمان و هزینه سرمایه گذاری و در نهایت به کاهش قیمت تمام شده تولید و ایجاد مزیت رقابتی برای محصولات ایران خودرو خواهد شد. با عنایت به نقشه راه ایران خودرو در توسعه موتورهای کم مصرف، موتور سه استوانه در خودروی اقتصادی با مصرف سوخت کم تر از پنج لیتر جانمایی خواهد شد. طبق برنامه، گیربکس شش دنده AMT هم سال جاری به تولید انبوه خواهد رسید.

رییس سازمان استاندارد، کیفیت و ایمنی "تارا" را تایید کرد
غلامرضا شریعتی- رئیس سازمان ملی استاندارد ایران- هم در این دیدار، محصول جدید ایران خودرو را بسیار باکیفیت توصیف کرده و اظهار داشت: تارا، راحتی و ایمنی بالاتری نسبت به سایر خودرو ها دارد. رشد و توسعه در این شرکت شتاب گرفته و بعد از گذشت سالهای متمادی، محصولی را تولید کرده که توانسته پنج ستاره کیفیت را دریافت کند. این کاری بسیار پرارزش است؛ دناپلاس اتوماتیک ساخت داخل نشانه امیدوارکننده ای در توسعه صنعت خودروی کشور به حساب می آید.
وی تصریح کرد: باتوجه به اینکه صنعت خودرو بخش غیرقابل انکار در زندگی مردم است، سازمان استاندارد بعنوان نهادی حاکمیتی باید حامی تولید ملی بوده و از طرفی، حقوق مردم را استیفا و از آن صیانت کند. بنابراین موظف هستیم تا علاوه بر حفظ و رعایت حقوق مردم و شهروندان، نقش خویش را بعنوان حامی تولید با هدف تحقق شعار سال در خصوص پشتیبانی و مانع زدایی به خوبی ایفا نماییم.


رئیس سازمان ملی استاندارد، هدف از تصویب استانداردهای ۸۵گانه مطابق با استانداردهای روز اروپا را حفظ حقوق مردم و تولیدکننده دانسته و اظهار نمود: اجرای استانداردها، مقررات فنی و کیفی صرفاً تأمین کننده حقوق مصرف کننده نیست، بلکه به دنبال استیفای حقوق تولیدکننده برای حضور در بازار جهانی هم هست و رقابت پذیری محصولات را دنبال می کند.
وی ضمن تاکید براینکه باید تلاش نماییم تا حقوق هر دو طرف (صنعت و مردم) حفظ شود، حمایت های مقام معظم رهبری از تولید، تدابیر دولت و سیاست گذاری های فعلی ایران خودرو را نشان از قرارگیری این خودروساز در ریل و مسیر درستی دانسته و اختصاص بخشی از درآمد به حوزه تحقیق و توسعه را اقدام مهمی ارزیابی کرد که نتایج موثری را برای صنعت خودروی کشور رقم زده است.
شریعتی افزود: در ارتباط با حقوق مردم هم سخت می گیریم و خودروساز متعهد به اجرای آن است. انتظار داریم طبق برنامه زمانی، استانداردهای ۸۵گانه به صورت کامل محقق شود؛ سازمان استاندارد هم نهایت همکاری و حمایت را به عمل خواهد آورد.
این مقام مسئول با بیان اینکه رقابت محصولات تولید داخل با خودرو های خارجی سبب افتخار است، ابراز امیدواری کرد که با حمایت و همراهی، گروه صنعتی ایران خودرو بتواند به جایگاه واقعی خود رسیده و خودروسازی، به صنعتی ارزآور تبدیل شود؛ در این صورت است که مردم خودرو های داخلی باکیفیت را به انواع خارجی ترجیح می دهند.
وی ضمن تقدیر از اقدامات جهادی و زیرساختی اخیر ایران خودرو، ساخت موتور سه استوانه داخلی با استانداردهای روز دنیا، بهینه سازی و به روزآوری محصولات کنونی و ارتقای سطح استاندارد آنها را اقدامی جامع و برنامه ریزی شده خوانده و اظهار داشت: محصولاتی که سال جاری و سالهای آینده به بازار عرضه خواهد شد، نشان دهنده مدیریت جهادی در صنعت خودرو است. حرکتی که با تاکید بر دانش داخلی و توان شرکتهای دانش بنیان و جوانان تحصیل کرده شروع شده را حمایت می نماییم تا این حرکت شتابان و روبه رشد، ادامه یابد.
گفتنی است، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران و هیات همراه، با حضور در شرکتهای ایران خودرو دیزل، ایپکو و ایران خودرو، از نزدیک در جریان روند تحقیق، طراحی و تولید و همینطور آخرین دستاوردهای این گروه صنعتی قرار گرفتند.
منبع:

1400/01/29
21:00:48
5.0 / 5
704
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه