رئیس خانه اقتصاد ایران و تركیه پاسخ داد

چرا اقتصاد ایران از تركیه جا ماند؟

چرا اقتصاد ایران از تركیه جا ماند؟ رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه می گوید نگاهی به کارهای 18 سال قبل دولت ترکیه، نشان از پیشرفت قابل توجه این کشور در گسترش زیرساخت ها دارد.


جلال ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: ترکیه در طول حدود دو دهه گذشته با بهره گیری از ظرفیت بخش خصوصی، در حوزه های مختلف باربری هوایی، دریایی و زمینی توانست جایگاه خودرا بهبود بخشیده و با ارزان کردن رفت و آمد، بستری جدید برای فعالیت صادرکنندگانش فراهم آورد.
به گفته ی ایشان، در ۱۸ سال گذشته، ترکیه رقمی نزدیک به ۹۳۰ میلیارد لیر در حوزه لجستکی سرمایه گزاری نموده که بخش مهمی از آن در راه ساخت راه های شوسه و جاده های چند بانده مورد استفاده قرار گرفت.
رئیس خانه اقتصاد ایران ترکیه با اشاره به دستاوردهای قطعی سرمایه گذاری ترک ها در عرصه های زیرساختی، بیان کرد: در حدود دو دهه گذشته، طول اتوبان های ترکیه از مرز ۳۵۰۰ کیلومتر گذشته و ۲۲ هزار کیلومتر راه جدید نیز در این کشور تولید شده است. تعداد مسافران فرودگاهی ترکیه چند ۱۰ میلیون نفر شده و مسافران ورودی این کشور بیش از ۸۰ میلیون نفر بوده اند.
ابراهیمی به برنامه ریزی دولت ترکیه برای نقش آفرینی در حوزه توریسم و حمل و نقل اشاره نمود و اضافه کرد: ساخت فرودگاه های مدرن و مجهز در نقاط مختلف این کشور، گسترش خطوط راه آهن و گسترش زیرساخت های ترانزیت بخش دیگری از سرمایه گذاری هایی است که امروز اقتصاد این کشور آماده بهره برداری از آنها شده است.
وی افزود: بنادر ترکیه در سال قبل میلادی ۱۳۹ میلیون تن بار صادراتی را در سواحل و بنادر دریای مدیترانه (آک دنیز) و دریای سیاه (کارادنیز) به مقاصد دور و نزدیک جا به جا کرده است. ترکیه توانسته گواهینامه امنیت حمل و نقل دریایی یعنی ISPS را دریافت کند تا بتواند در چهارچوب مقررات این گواهینامه و قوانین حمل و نقل و امنیت و حفظ بار در ۱۸۲ اسکله و بارانداز ترکیه به تخلیه و بارگیری بپردازد.
رئیس خانه اقتصاد ایران و ترکیه اشاره کرد: در ماه های گذشته شیوع ویروس کرونا بر ترکیه بعنوان کشوری که بخش مهمی از اقتصاد خودرا برمبنای گردشگری بنا کرده تاثیر منفی گذاشت اما مسئولان این کشور به دنبال بهبود شرایط هستند و حتی برخی فعالان اقتصادی ترکیه از کوشش برای بازگشت سرمایه گذاران خارجی برای تکمیل سرمایه گذاری هایشان خبر می دهند.1400/02/07
11:07:24
5.0 / 5
979
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه