توقف استفاده از الماس معدنی توسط بزرگترین جواهرساز جهان

توقف استفاده از الماس معدنی توسط بزرگترین جواهرساز جهان نیو باکس: شرکت پاندورا که بزرگترین جواهرساز جهان است، در امتداد استراتژی عدم استفاده از مواد معدنی خامی که با روشهای تولید غیراخلاقی تهیه شده اند، استفاده از الماسهای استخراج شده از معادن را متوقف خواهدنمود.به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، این جواهرساز جهانی با وجود چندین دهه اصلاحاتی که انجام داده است، همچنان درگیر گزارشهای نقض حقوق بشر در معادن و کارخانه ها مانده است. شرکت "تیفانی اند کو" سال قبل در واکنش به چنین نگرانیهایی، فراهم کردن جزئیات مسیر مواد تهیه شده برای محصولات این شرکت از مبدا تا انتهای زنجیره زمین را برای مشتریانش شروع کرد.

پاندورا که در کپنهاگ مستقر است، اعلام نمود از این بعد از الماسهایی که در لابراتوارها تولید می شوند، استفاده خواهدنمود. این شرکت مقرر است اولین کلکسیونی که با بهره گیری از سنگهای مصنوعی در انگلیس تهیه شده اند را معرفی نماید.

تصمیم برای توقف استفاده از الماسهای معدنی کمتر از یک سال بعد از قول پاندورا برای توقف استفاده از طلا و نقره تازه استخراج شده در جواهراتش اعلام گردید. کل تولید این شرکت تا سال ۲۰۲۵ از فلزات باارزش بازیافت شده استفاده خواهدنمود تا تضمین کند کارهای پاندورا تا چهار سال آینده کربن خنثی خواهد بود.

الماسهای تولید لابراتوار پاندورا با بهره گیری از کربن با بیش از ۶۰ درصد انرژی تجدیدپذیر پرورش داده می شوند و این نسبت تا سال آینده به ۱۰۰ درصد می رسد.

بر اساس گزارش بلومبرگ، این شرکت با توجه فزاینده سرمایه گذاران به مسئله پایداری، درباب مواد خام مورد استفاده در محصولاتش موضع گیری کرده است. واحد مدیریت دارایی شرکت نوردیا بتازگی اعلام نموده است تنها اوراق بهاداری را نگه خواهد داشت که مطابق با استانداردهای محیط زیستی، اجتماعی و حاکمیتی باشند.

منبع:

1400/02/14
14:00:37
5.0 / 5
729
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه