عضو اتاق بازرگانی ایران تاكید كرد

برنامه ریزی برای مانع زدایی از تولید در دولت بعد

برنامه ریزی برای مانع زدایی از تولید در دولت بعد نیو باکس: عضو هیئت نمایندگان اتاق تجاری ایران می گوید دولت بعدی باید برای مانع زدایی از تولید برنامه ریزی کند و کاهش فشارهای داخلی یکی از اصلی ترین اولویت ها در این عرصه ها خواهد بود.


علی شریعتی در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: با وجود آنکه کمتر از دو ماه تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، ما هنوز نمی دانیم که دقیقا نامزد نهایی جریان های سیاسی چه کسی خواهد بود و چه برنامه ای از جانب او برای اداره کشور عرضه می شود. این در شرایطی است که برای یک انتخاب آگاهانه نه تنها افراد که حتی برنامه ها هم باید به مردم و کارشناسان عرضه شود.
وی با اشاره به اینکه صرف دیدار با فعالان خصوصی نمی تواند انعکاس دهنده تمام مشکلات و خواسته های اقتصادی کشور باشد، اظهار داشت: اگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری، افرادی که بناست در کابینه آنها سمت اقتصادی بگیرند را معرفی کرده و صحبت با آنها درباره جزئیات سیاست گذاری ها و خواسته هایی که در هر بخش وجود دارد آغاز شود، بطور قطع شرایط تغییر کرده و میتوان به بهبود واقعی اوضاع فعالان اقتصادی امیدوار بود.
عضو اتاق بازرگانی ایران ضمن اشاره به نامشخص باقی ماندن تکلیف وزارت صمت در دولت دوازدهم، اظهار نمود: به نظر می آید دولت بعد باید برای این دعوای نسبتا طولانی مدت یک پاسخ نهایی عرضه کند تا برنامه ریزی در این عرصه های مهم بیشتر از این با اما و اگر مواجه نشود. آیا بناست وزارت بازرگانی تفکیک شود؟ آیا میتوان با همین شرایط کار را ادامه داد؟ این سوالاتی است که باید در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها پاسخ داده شود.
به قول شریعتی، در شرایطی که اقتصاد ایران با محدودیت های به وجود آمده تحت تأثیر تحریم ها روبرو شده، بطور قطع اصلاح سیاست های غلط داخلی و کاهش فشار بر تولیدکنندگان می تواند بخشی از بار فعلی را کم کند. اگر شرایط داخلی درست شود، آنگاه میتوان انتظار داشت که نتیجه بخش شدن مذاکرات وین و کاهش تحریم ها هم سهم مثبت بیشتری در آینده اقتصادی کشور داشته باشد.
وی ضمن اشاره به فعالیت سازمان هایی که به شکل موازی با هم عمل می کنند اما کارایی آنها هیچ گاه قابل دفاع نبوده، توضیح داد: من معتقدم ما در این عرصه با یک مثلث شوم مواجه هستیم. سازمان پشتیبانی از تولیدکننده و مصرف کننده که حتی در نام خود هم تناقض دارد، سازمان تعزیرات و شورای رقابت. دولت بعدی باید از خود بپرسد که بودجه صرف شده در این سازمان ها و فعالیتهای پر سر و صدای آنها چه نفعی داشته و چه گره ای از مشکلات اقتصادی کشور باز کرده است؟
شریعتی تصریح کرد: اگر بناست امسال به سمت رفع موانع تولید حرکت نماییم، توقف فعالیت این سازمان های موازی که جز اثر منفی، هیچ کارکرد دیگر نداشته اند اهمیت فراوانی خواهد داشت و برای کاهش محدودیت ها باید در عمل برنامه ریزی های ویژه در دستور کار قرار گیرد.
به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، طبق اعلام وزارت کشور، انتخابات دوره سیزدهم ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ماه سالجاری برگزار می شود و دولت جدید از اواسط تابستان کار خویش را آغاز می کند.
منبع:

1400/02/15
10:07:54
5.0 / 5
932
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه