ذیل طرح جهش تولید مسكن انجام می شود

اختصاص زمین رایگان برای ساخت مسكن كارمندان

اختصاص زمین رایگان برای ساخت مسكن كارمندان طبق طرح جهش تولید و تامین مسکن، تمامی ادارات و دستگاهها و کارخانه ها می توانند برای کارکنان خود تعاونی مسکن تشکیل داده و سپس با دریافت زمین رایگان و تسهیلات مناسب مبادرت به ساخت کنند.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، طرح جهش تولید و تامین مسکن با هدف راه اندازی سالیانه یک میلیون واحد مسکونی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده و اکنون در شورای نگهبان است. مجلس در لایحه بودجه ۱۴۰۰ مبلغ ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این طرح در نظر گرفته و طبق گفته نمایندگان، بانکها مکلف به پرداخت این میزان اعتبار هستند.
از طرفی برای تامین زمین رایگان، زمینهای تحت اختیار دستگاهها با هدف ساخت واحد مسکونی در اختیار وزارت راه و شهرسازی می گیرد. همین طور به این وزارتخانه اجازه داده شده در صورت نیاز زمینهای خارج از محدوده شهری را نیز وارد محدوه کرده و مبادرت به ساخت مسکن حمایتی کنند.
صدیف بدری ـ عضو کمیسیون عمران مجلس ـ می گوید: حدود ۵۰۰ الی ۶۰۰ هزار واحد مسکونی حمایتی برای اقشار کم درآمد و لطمه پذیر که کارگران نیز در همین مجموعه قرار دارند، در سال آتی ساخته خواهد شد. قیمت نهایی مصالح ساختمانی نیز برای ساخت این واحدها باید هرچه سریع تر تعیین شوند تا بازار سیاهی در این خصوص ایجاد نشود.
بگفته بدری، تمامی ادارات و دستگاهها و کارخانه ها می توانند برای کارگران خود تعاونی مسکن تشکیل داده و سپس با دریافت زمین رایگان و تسهیلات مناسب مبادرت به ساخت مسکن کنند.
طرح جهش تولید مسکن در حالی به تصویب مجلس رسیده که دولت نیز برای کنترل بازار مسکن برنامه هایی را بطور همزمان در دستور کار دارد؛ یکی از اقدامات، مالیات بر خانه های خالی است. اقدام دیگر تکمیل سریعتر مسکن مهر است که حدودا تمام شده است. سومی ارائه تسهیلات به واحدهای نیمه تمام خواهد بود که چندین بار اعلام شده هرکسی واحد نیمه کاره دارد که به لحاظ کمبود نقدینگی نتوانسته تمام کند دولت در قالب طرح اقدام ملی به او تسهیلات می دهد تا پروژه خودرا به پایان برساند.
محمود محمودزاده ـ معاون وزیر راه و شهرسازی ـ در این خصوص به ایسنا اظهار داشت: امسال مجلس در قانون بودجه اعتبار خوبی برای تسهیلات مسکن تعیین کرده که با همراهی نظام بانکی سال پررونقی در عرصه تولید مسکن خواهد بود. قانون جهش تولید مسکن نیز که مصوب مجلس است و الان در شورای نگبهان قرار دارد ریل گذاری لازم را به وجود می آورد تا بتوان تولید مسکن را افزایش داد و در حد نیاز سالیانه راه اندازی کرد.
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: بطور کلی اقدامات کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت را در وزارتخانه دنبال می نماییم. کوتاه مدت، مالیات خانه های خالی است. میان مدت طرح اقدام ملی و بلندمدت برنامه ریزی برای تولید و عرضه مسکن در پنج سال آینده است. در این خصوص به همه استانها اعلام شده تا زمین مناسب برای پنج سال آینده را بمنظور ساخت و ساز تامین کنند تا دولتها در آینده مجبور نباشند از صفر شروع کنند.1400/02/20
23:50:42
5.0 / 5
899
تگهای خبر: بازار , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه