در گزارش نیو باكس مطرح شد؛

تأمین اكسیژن واحدهای صنعتی فعلا مشكلی ندارد

تأمین اكسیژن واحدهای صنعتی فعلا مشكلی ندارد به گزارش نیو باکس رئیس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی اظهار داشت: با عنایت به کاهش مصرف اکسیژن بیمارستان ها، فعلاً در تأمین اکسیژن واحدهای صنعتی مشکلی نداریم اما باید از وقوع چالش جدید جلوگیری کرد.پیکان کلانتری در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد وضعیت تأمین اکسیژن صنعتی، عنوان کرد: چندی قبل به علت آغاز موج جدید شیوع کرونا، مصرف اکسیژن پزشکی در بیمارستان ها افزایش یافت؛ همین افزایش تقاضا ما را مجبور به کاهش سهمیه مراکز صنعتی کرد به شکلی که تأمین اکسیژن صنعتی برای واحدهای تولیدی با مشکل مواجه گردید.
رئیس اتحادیه کشوری گازهای طبی و صنعتی اضافه کرد: اما هم اکنون به علت کم شدن موج انتشار کرونا و کاهش مصرف اکسیژن در مراکز درمانی، تأمین اکسیژن هم به روال قبلی خود بازگشته است. البته باید توجه داشت که میزان تولید اکسیژن در کشور محدود است و واحدها با بالاترین توان خود در حال تولید هستند و اگر شاهد موج دیگری از انتشار کرونا باشیم، باز هم در تأمین اکسیژن واحدهای صنعتی به مشکل خواهیم خورد.
وی افزود: با عنایت به مشکلات عدیده ای که داریم همچون محدود بودن تولید و عدم سرمایه گذاری در این بخش و البته احتمال بروز موج جدید که منجر به کاهش سهمیه واحدهای صنعتی می شود، جلساتی را در وزارت صمت داشتیم و در آخرین جلسه هم در مورد ظرفیت تولید و چگونگی پیشگیری از بروز چالش صحبت کردیم. همینطور مسؤلان وزارت صمت در مورد تأمین اکسیژن با وزیر بهداشت هم صحبت کردند. امیدواریم این جلسات به نتیجه مشخصی برسد تا چالشی در روزهای آتی به وجود نیاید.
وی افزود: در این عرصه، وارداتی صورت نمی گیرد، ازاین رو واحدها با تمام ظرفیت خود در حال کار هستند و تا زمانی که دستگاههای جدید به خط تولید اضافه نشوند نمی توان ظرفیت تولید را افزایش داد.


منبع:

1400/02/21
13:57:50
5.0 / 5
687
تگهای خبر: تولید , دستگاه , سرمایه , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه