ثبت رشد صنایع بورسی در فروردین ۱۴۰۰

ثبت رشد صنایع بورسی در فروردین ۱۴۰۰ شاخص تولید صنعتی شرکت های بورسی سال 1400 را با رشد مثبت آغاز کرد که بخش قابل توجه از این رشد به سبب رشد قابل توجه تولید در صنعت خودروسازی بوده است.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، طبق اطلاعات پژوهشکده پولی و بانکی، شاخص تولید صنعتی در فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به زمان مشابه سال قبل، ۲۴٫۳ درصد رشد داشته که دلیل چنین رشد بالایی کاهش قابل توجه تولیدات صنعتی در فرودین ۱۳۹۹ به سبب شیوع ویروس کرونا بوده است.
البته شاخص تولید صنعتی در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به فروردین ۱۳۹۸، ۹٫۵ درصد و نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۷ حدود ۰٫۶درصد افزایش داشته است.
بخش قابل توجه رشد مثبت در فروردین ماه به سبب رشد قابل توجه تولید در صنعت خودروسازی است که شاخص تولید این صنعت در این ماه نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۹ بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.
نکته حائز اهمیت می باشد، رشد فروش صنعت خودروسازی در فروردین ۱۴۰۰ از رشد تولید بیشتر شده است.

همچنین، در فروردین ماه تولید در چهار صنعت بزرگ کشور چون محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، خودروسازی و صنایع غذایی که بیش از ۷۰ درصد از تولید صنعتی کشور را شامل می شود، نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته است، اما هنوز سطح تولید هیچ یک از این صنایع به فروردین ۱۳۹۷ نرسیده است.1400/02/28
14:12:44
5.0 / 5
656
تگهای خبر: بانك , تولید , شركت , صنعت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه