مهر خبر می دهد؛

واردكنندگان سرگردان بین بانك مركزی و گمرك

واردكنندگان سرگردان بین بانك مركزی و گمرك نیو باکس: بانک مرکزی با ارسال نامه ای به گمرک ایران اعلام نمود که از این پس، اطلاعات تامین ارز را بصورت مستقیم فراهم نخواهد کرد و باید اطلاعات بوسیله سامانه جامع تجارت دریافت شود.


به گزارش نیو باکس به نقل از مهر، بانک مرکزی با ارسال نامه ای به گمرک ایران اعلام نمود: پیرو تکلیف سازمان بازرسی کل کشور به این بانک، از پانزدهم اردیبهشت ۱۴۰۰ امکان ارائه اطلاعات تامین ارز بوسیله وب سرویس بصورت مستقیم به آن سازمان فراهم نخواهد شد و باید اطلاعات بوسیله سامانه جامع تجارت دریافت شود. حال واردکنندگان می گویند که امروز وارد پنجمین روز مشکل عمدی ارتباط منشأ ارز شدیم و امکان صدور مجوز بارگیری وجود ندارد.
در عین حال، دارو و مواد اولیه دارویی و بیمارستانی چندین شرکت به طور فوری؛ در گمرکات به سبب این لج بازی سازمانی در حوزه منشأ ارز، امکان ترخیص ندارند.
هم حالا گمرک، سامانه جامع تجارت و بانک مرکزی هر کدام دیگری را مقصر می دانند؛ در حالی که مصوبه شورای فن آوری بدون زیرساخت لازم صادر شده و حاضر به لغو آن هم نیستند. پیگیری های خبرنگار مهر حکایت از آن دارد، موضوع نامه حوزه IT بانک مرکزی، دستوری است که از جانب سازمان بازرسی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز صادر و بانک مرکزی مکلف به انجام آن شده است؛ بدین صورت که بانک مرکزی مکلف شده اطلاعات مذکور را در اجرای قانون مبارزه با قاچاق، فقط در بستر سامانه جامع تجارت در اختیار گمرک قرار دهد. براین اساس، بانک مرکزی تاکید دارد که ریشه این اختلال، از طرف گمرک است که نمی تواند اطلاعات مورد نیاز برای تأیید ترخیص را بوسیله سامانه جامع تجارت دریافت کند.


منبع:

1400/02/29
19:50:49
5.0 / 5
743
تگهای خبر: بارگیری , بانك , تجارت , سازمان
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه