قیمت جدید محصولات سایپا بعد از مصوبه شورای رقابت

قیمت جدید محصولات سایپا بعد از مصوبه شورای رقابت نیو باکس: برمبنای تصمیم شورای رقابت برای افزایش قیمت محصولات خودروسازان داخلی، افزایش به طور متوسط 8.9 درصدی برای محصولات گروه سایپا اعمال شده و فهرست قیمت جدید محصولات این گروه خودروسازی مشخص شد.


به گزارش نیو باکس به نقل از ایسنا، ۱۳ اردیبهشت ماه سال جاری مجوز افزایش قیمت محصولات دو خودروساز بزرگ کشور با هدف متعادل سازی قیمت در بازار خودرو توسط شورای رقابت صادر شد. این افزایش قیمت بر طبق تورم بخشی یکساله اعلام شده توسط بانک مرکزی و بعد از کسر تورم های اعمال شده قبلی در سه ماهه اول و دوم سال ۱۳۹۹ و در نهایت بعد از اعمال متغیرهای کیفیت و راندمان محاسبه شده که برای تمامی خودرو های مشمول دستورالعمل قیمت گذاری شورا، تا اختتام شهریور ۱۴۰۰ اعمال و اجرا می شود.
براساس مصوبه مذکور، به قیمت محصولات گروه ایران خودرو به طور متوسط ۸.۲ درصد و به محصولات گروه سایپا به طور متوسط ۸.۹ درصد افزوده شده است. البته این مصوبه شامل تمامی افرادی که تا آخر سال ۱۳۹۹ جهت خرید خودرو اقدام و ثبت نام کرده و پیش پرداخت هم داشته اند، نمی گردد.
در حالی که دو خودروساز بزرگ چندان از میزان افزایش قیمت ها رضایت نداشتند و خواهان تغییر مصوبه شورای رقابت و افزایش بیشتر قیمت خودرو بودند؛ در نهایت بعد از گذشت حدود ۲۰ روز تصویب مجوز افزایش قیمت ها، این مصوبه به خودروسازان اعمال و افزایش قیمت ها لحاظ شد.

قیمت جدید محصولات سایپا
براین اساس، قیمت محصولات گروه خودروسازی سایپا برای اردیبهشت و خرداد ماه سال جاری بدین صورت خواهد بود که ساینا دنده ای ۱۰۴ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۶۰۰ تومان و ساینا S معادل ۱۴۲ میلیون و ۵۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین قیمت شده اند.
همچنین در محصولات خانواده تیبا، بعد از اعمال افزایش قیمت ها، تیبا صندوقدار به ۱۰۰ میلیون و ۶۳۰ هزار و ۵۰۰ تومان و تیبا ۲ به ۱۰۶ میلیون و ۵۱۸ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده اند.
در محصولات جدید این گروه خودروسازی نیز کوییک دنده ای ۱۴۱ میلیون و ۶۱ هزار و ۴۰۰ تومان، کوییک S معادل ۱۵۴ میلیون و ۹۹۴ هزار و ۹۰۰ تومان و شاهین ۲۹۱ میلیون و ۸۷۱ هزار و ۲۰۰ تومان قیمت خورده اند.
منبع:

1400/03/04
09:42:01
5.0 / 5
729
تگهای خبر: بازار , بانك , تورم , خرید
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه