دبیر كمیته اقدام ارزی اعلام كرد؛

افزایش ۱۰۰ درصدی ایفای تعهدات ارزی طی یك ماه

افزایش ۱۰۰ درصدی ایفای تعهدات ارزی طی یك ماه به گزارش نیو باکس دبیر کمیته اقدام ارزی از رشد ۱۰۰ درصدی میزان ایفای تعهدات ارزی در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به اسفندماه ۹۹ اطلاع داد.به گزارش نیو باکس به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، احسان قمری با عرضه گزارشی از آخرین وضعیت ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات، میزان صادرات مشمول ایفای تعهدات ارزی از ۲۲ فروردین ۹۷ تا آذرماه را ۷۲ میلیارد یورو اعلام نمود و اظهار داشت: با احتساب فرصت چهار ماهه جهت ایفای تعهدات ارزی حاصل از صادرات و تعدیلات انجام شده، تعهد ارزی حاصل از صادرات از ۲۲ فروردین ۹۷ تا ۳۱ فروردین ۱۴۰۰، به میزان ۶۲ میلیارد یورو برآورد شده است.
وی اضافه کرد: در دوره زمانی یاد شده و منتهی به ۳۱ فروردین ۱۴۰۰، حدود ۴۵ میلیارد یورو از تعهدات ارزی ایفا شده که مبین نسبت ۷۳ درصدی ایفای تعهدات نسبت به کل تعهدات و نسبت ۶۳ درصدی ایفای تعهدات به کل صادرات مشمول ایفای تعهدات ارزی است.
دبیر کمیته اقدام ارزی افزود: میزان صادرات مشمول ایفای تعهدات ارزی در آذرماه ۹۹ نسبت به آبان ماه ۹۹، حدود ۲ میلیارد یورو افزایش نشان داده است و میزان ایفای تعهدات انجام شده در فروردین ماه ۱۴۰۰، برابر با ۱.۴ میلیارد یورو است؛ این در حالیست که میزان رفع تعهدات ارزی در اسفندماه ۹۹، برابر با ۷۰۰ میلیون یورو بوده است.
قمری اظهار داشت: بر این اساس میزان ایفای تعهدات ارزی در فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به اسفندماه ۹۹، از رشد صد درصدی برخوردار می باشد.
وی افزود: همینطور افزایش مانده تعهدات معوق در اسفندماه برابر با ۱/۵ میلیارد یورو بوده که این عدد در فروردین ماه ۱۴۰۰ به ۵۰۰ میلیون یورو کاهش یافته است که مبین کاهش ۶۷ درصدی است، به عبارت دیگر روند صعودی ایفای تعهدات ارزی و روند نزولی مانده تعهدات ایفا نشده در انتها فروردین ماه ۱۴۰۰، به خوبی قابل مشاهده می باشد.

1400/03/05
23:18:11
5.0 / 5
736
تگهای خبر: تجارت , توسعه , سازمان , صادرات
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه