1 میلیون و 800 هزار تن گندم از كشاورزان خرید شد

1 میلیون و 800 هزار تن گندم از كشاورزان خرید شد مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران، از خرید گندم در ۶ استان اطلاع داد.به گزارش نیو باکس به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، مرتضی سعادتی کیا اظهار داشت: تا کنون ۱۹ استان وارد عملیات خرید شده اند و حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار تن گندم خریداری شده است.
سعادتی کیا اضافه کرد: همه فایل هایی که به بانک ارسال شده وجه گندم به حساب کشاورزان واریز شده است و الان در وضعیت به روز پرداخت ها قرار داریم.
وی اظهار داشت: جدول پاکی برای خرید تضمینی گندم امسال را در ۲۰ و ۲۱ اردیبهشت ماه برای اجرا به استان ها و مراکز خرید ابلاغ کرده ایم که با نرخ ۵ هزار تومان گندم خریداری شود و مابه التفاوت گندم خریداری شده در اکثر استان هایی که زودتر خرید را آغاز کرده بودند به گندم کاران پرداخت شده است.
سعادتی کیا افزود: تابحال ۳۳۳ مرکز خرید، ۳۱۳ هزار محموله را تحویل و خریداری نموده اند و یکی از خصوصیت های خرید تضمینی گندم سال جاری کاهش افت مفید و غیرمفید بوده است که با تغییر اندازه الک امسال انجام شده است.
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران اظهار داشت: متأسفانه به علت کاهش بارش ها، میزان سن زدگی در گندم ها بیشتر دیده می شود.
مدیرکل هماهنگی خرید داخلی شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: ۲۷ مرکز در ۶ استان خرید توافقی گندم انجام می دهند که بیشترین مقدار تابحال به میزان ۴۴ هزار تن در کرمانشاه، ۲۱ هزار تن در کرمان، شش و پنج هزار تن در فارس و خوزستان خریداری شده است.


منبع:

1400/03/15
12:47:13
5.0 / 5
612
تگهای خبر: بازرگانی , بانك , خرید , شركت
این مطلب نیوباکس را پسندیدید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
نیو باکس
newbox.ir - تمامی حقوق نیو باكس محفوظ است

نیو باكس

بسته بندی و جعبه